Ultima oră
Federer, Murray şi Monfils vor participa la evenimentul de retragere a lui Stan Wawrinka Federer, Murray şi Monfils vor participa la evenimentul de retragere a lui Stan Wawrinka
Răzvan Lucescu a răbufnit după plecarea de la PAOK! Discurs dur al antrenorului român Răzvan Lucescu a răbufnit după plecarea de la PAOK! Discurs dur al antrenorului român
Dinamo a oficializat transferul unui portar cu CV interesant Dinamo a oficializat transferul unui portar cu CV interesant
Adrian Ilie a explicat de ce a refuzat să meargă la FCSB. ”Sunt prieten cu domnul Becali” Adrian Ilie a explicat de ce a refuzat să meargă la FCSB. ”Sunt prieten cu domnul Becali”
Manchester United a pus ochii pe un jucător care a impresionat la Cupa Mondială! Manchester United a pus ochii pe un jucător care a impresionat la Cupa Mondială!
”E imposibil să nu încerce”. Cristi Săpunaru, optimist cu privire la noul sezon al celor de la Rapid ”E imposibil să nu încerce”. Cristi Săpunaru, optimist cu privire la noul sezon al celor de la Rapid

VIDEO EXCLUSIV | Scene incredibile cu patronul echipei Sepsi. Reacţia de la finalul meciului cu FCSB: ”Nu fac astfel de gesturi, dar e bine că a rezistat”

Sepsi OSK Publicat pe 25 oct 2022
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38234/20898194/1/patron-sepsi.png

Laszlo Dioszegi s-a supărat la culme după ce Sepsi a mai pierdut un meci în SuperLiga României, 0-1 cu FCSB, iar într-un moment al confruntării a intrat într-o încăpere a stadionului şi a dat cu telefonul de pământ.

Deşi este cunoscut drept o persoană care nu reacţionează la nervi, patronul lui Sepsi a declarat la finalul duelului de la Sfântu Gheorghe, în emisiunea Fotbal Show, că totul a venit din cauza frustrării acumulate de-a lungul ultimelor runde.

Dioszegi a fost dezamăgit, în principal, după partida cu FCSB, de faptul că jucătorii de atac ai lui Cristiano Bergodi nu au fost lucizi la finalizare. În plus, Alexandru Tudorie a ratat o lovitură de la 11 metri la scorul de 0-0.

Eu nu sunt genul care să facă astfel de gesturi, dar am ratat ocazii imense şi e al treilea meci când se întâmplă asta. Nu m-am mai putut abţine. Apoi, Compagno a arătat cum trebuie să se tragă de la 11 metri. Soarta se întoarce împotriva ta când nu profiţi. Am aruncat cu telefonul, dar e bine că a rezistat.

Era prea de tot, prea mult, cu Farul, CFR şi FCSB. Cred că am dominat, dar nu am marcat şi am primit goluri aiurea. Poate că a decis domnul Bergodi să bată Tudorie de la 11 metri, dar de mic copil ştiu că un 11 metri nu se apără, se ratează. Atunci s-a rupt ceva, dacă marcam alta era situaţia meciului”, a spus Laszlo Dioszegi în emisiunea Fotbal Show, de pe Prima Sport 1.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Sepsi OSK

Ultimele articole Toate articolele