Universitatea Craiova, măcinată de accidentări! Favoritul lui Rotaru ar putea lipsi tot sezonul Universitatea Craiova, măcinată de accidentări! Favoritul lui Rotaru ar putea lipsi tot sezonul
VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Primă repriză bogată în ocazii VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Primă repriză bogată în ocazii
Turneul final al Billie Jean King Cup se va juca în format eliminatoriu. România îşi va afla adversara pe 30 aprilie Turneul final al Billie Jean King Cup se va juca în format eliminatoriu. România îşi va afla adversara pe 30 aprilie
Clubul din Superliga ce va primi de la bugetul local peste 1 milion de euro! Clubul din Superliga ce va primi de la bugetul local peste 1 milion de euro!
Iuliana Demetrescu va arbitra o semifinală de Liga Campionilor la fotbal feminin Iuliana Demetrescu va arbitra o semifinală de Liga Campionilor la fotbal feminin
Încă un mare oraş din ţară e aproape să aibă stadion modern. Guvernul a aprobat indicatorii tehnico-economici pentru o arenă de 30.000 de locuri Încă un mare oraş din ţară e aproape să aibă stadion modern. Guvernul a aprobat indicatorii tehnico-economici pentru o arenă de 30.000 de locuri

VIDEO EXCLUSIV ǀ Transfer nou anunţat la CFR Cluj după egalul cu Sepsi: ”Sunt 3 atacanţi!”. Cum i-a răspuns Cristi Balaj lui Marcel Puşcaş

CFR Cluj Publicat pe 6 mar 2023

Sepsi Sf. Gheorghe a încheiat la egalitate luni, pe teren propriu, scor 2-2, cu formaţia CFR Cluj, în ultimul meci al etapei a 29-a din Superliga.

Sepsi a deschis scorul în minutul 10, când Mark Tamas a înscris cu o lovitură de cap la faza fixă executată de Ştefănescu. Oaspeţii au egalat în minutul 32, la cornerul lui Deac fructificat de Yuri. După numai patru minute, CFR a trecut în avantaj prin golul reuşit de Janga. Gazdele au marcat golul egalizator în minutul 73, când a înscris Safranko.

După meci, Cristi Balaj a intrat în direct la Prima Sport şi a anunţat că la CFR urmează să vină un nou atacant. De asemenea, oficialul de la CFR i-a răspuns lui Marcel Puşcaş, după ce omul de la FC U Craiova 1948 a afirmat că meciul Sepsi - CFR ar fi blat.

”Sunt 3 atacanţi!”

”Nu sunt mulţumit. Voiam să câştigăm. Nu pot să fiu mulţumit. Nici după cum s-au jucat. Am avut multe ocazii şi în repriza a doua. Ne-am retras pentru că... nu îl avem pe Birligea, Malele a plecat. Burcă a plecat.

(Ce mesaj aveţi pentru Puşcaş?) Atâta timp cât s-a văzut pe teren, mesajul a fost acolo. În rest, i-am spus. Ajung eu să dau mesaje la Puşcaş. Nu ştiu cum a fost Dan Petrescu, am fost mai nervos. Sunt dezamăgit că noi nu am câştigat. Noi abordăm orice meci la victorie. Nu îmi pasă de ce calcule fac alţii. Noi vrem să câştigăm campionatul. Contează să fim pe primul loc la finalul campionatului. Mai sunt meciuri importante, mai este mult.

Căutăm un nou atacant. Suntem în discuţii cu 3 atacanţi, acom vom vedea pe cine vom aduce. Nu vă zic numele”, a spus Balaj, la Prima Sport.

CFR se află pe locul secund în clasament, cu 60 de puncte, la un punct în spatele liderului Farul, iar Sepsi este pe 6, ultimul loc care asigură prezenţa în play-off. Covăsnenii au 42 de puncte, cu două mai multe decât FC U Craiova 1948, ocupanta locului 7, şi ultima echipa calificată în play-off se va stabili în ultima etapă a sezonului regular.