VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili" VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili"
Chiricheş a aflat în direct că Becali l-a criticat: ”Crede că joc la ‘mişto’!” | VIDEO

FCSB, distrusă după ce a pierdut cu Oţelul Galaţi: ”A părut o echipă de retrogradare. Din cale afară de slabi!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele" VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele"
Becali a intrat în direct şi l-a distrus pe jucătorul aşteptat cu braţele deschise: ”Te nenoroceşte!”

Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel

VIDEO | Farul - CFR Cluj 1-1. Duelul celor mai buni marcatori din istoria naţionalei se termină indecis

Superliga Publicat de Daian Cutu pe 2 mar 2024

Farul Constanţa a încheiat la egalitate pe teren propriu, scor 1-1, cu CFR Cluj, în etapa a 29-a din Superligă.

La Ovidiu, în minutul 12, Bîrligea a trimis cu capul, pe poartă, dar direct în braţele lui Buzbuchi. În minutul 23 Rivaldinho şi Louis Munteanu, aflaţi în faţa porţii, nu au reuşit să şuteze şi Răzvan Sava a rezolvat faza.

Gazdele au deschis scorul în minutul 65, când Ronaldo Deaconu a înscris după o deviere a lui Louis Munteanu. Clujenii au egalat în minutul 83, cu un şut superb al lui Ajeti.

S-a terminat 1-1 şi CFR rămâne pe locul al treilea în clasament, cu 50 de puncte. Farul este pe loc de play-off, al 5-lea, având 42 de puncte, dar aşteaptă ultima etapă pentru a fi sigură de prezenţa între primele şase echipe ale Superligii.

VIDEO | Farul - CFR Cluj 1-1 (Deaconu 65 / Ajeti 82), în direct, pe Prima Sport 1 şi online pe platforma PrimaPlay.ro. Echipele de start:

• Farul: Buzbuchi (cpt.) - Dussaut, Boli, M. Popescu, Kiki - Deaconu, Nedelcu, Vînă - Grigoryan, Munteanu, Rivaldinho
  • CFR: Sava - Cr. Manea (cpt.), Boben, Ajeti, Abeid - Muhar, K. Keita, Tachtsidis - Fică, Bîrligea, Otele

Minutul 90+4: Final de meci! Se termină 1-1.

Minutul 82: GOL CFR! După o minge respinsă ca urmare a unui corner, Ajeti reia superb din voleu.

Minutul 65: GOL Farul! Ronaldo Deaconu reia perfect din prima. Ardelenii au protestat vehement, cerând fault în atac.

Minutul 57: Tachtsidis caută vinclul cu interiorul, dar trage un pic pe lângă poartă.

Minutul 45+3: Pauză! Scorul este 0-0.

Minutul 36: Tachtsidis reia în forţă de la 20 de metri, Buzbuchi uşor ieşit scoate în corner.

Minutul 35: Bîrligea se luptă şi ţine mingea în teren, apoi scoate la Ajeti, însă fundaşul reia slab din poziţie ideală.

Minutul 32: Munteanu reia în forţă din marginea careului, dar Sava reuşeşte să pareze în lateral.

Minutul 30: Sava scapă inexplicabil o centrare venită de la Dussaut, Munteau reia, dar Ajeti scoate de pe linia porţii.

------------------------------------------

Farul este departe de forma din sezonul trecut, când a reuşit să câştige titlul în Superligă. Echipa lui Gică Hagi este pe locul 5, cu 41 de puncte, şi are şanse foarte mari să joace în play-off.

În tabăra opusă, CFR este şi ea o echipă schimbată. La club a fost numit Adi Mutu antrenor, dar titlul pare o misiune destul de dificilă pentru fostul internaţional. Distanţa dintre ardeleni şi FCSB este de 9 puncte .