Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1 Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1
FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa
VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final” VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final”
Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat” VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat”
VIDEO | ”Reacţia era pe măsură”. S-a implicat Dan Petrescu la meciul cu Farul? Francisc Dican a explicat situaţia VIDEO | ”Reacţia era pe măsură”. S-a implicat Dan Petrescu la meciul cu Farul? Francisc Dican a explicat situaţia

VIDEO | Faza care l-a făcut pe Hagi să râdă amar: Dussaut, eliminat pentru două faulturi în zece secunde!

Farul Constanta Publicat pe 14 mar 2022

FCSB a învins Farul, 2-0 pe Arena Naţională, dar victoria echipei lui Toni Petrea nu a fost lipsită de controverse. Pe lângă penalty-ul neacordat de Lucian Rusandu la 0-0, constănţenii au acuzat şi eliminarea lui Damien Dussaut (27 de ani) la scorul de 1-0 pentru gazde.
După ce Edjouma a deschis scorul, în minutul 66, trupa lui Gică Hagi a alergat după egalare doar 12 minute, până la eliminarea lui Dussaut, jucător introdus la pauză în locul lui Ciobanu. Pe o fază de construcţie a oaspeţilor, apărătorul dreapta francez a pierdut mingea în propria jumătate, a încercat să rupă contraatacul cu un fault la Tănase, apoi s-a dus să-l faulteze şi pe Octavian Popescu, pe care l-a călcat pe gleznă.

Arbitrul Lucian Rusandu a văzut ambele ilegalităţi, iar după al doilea fault i-a arătat lui Dussaut două cartonaşe galbene pentru cele două intervenţii într-un interval de doar câteva secunde. Nedumeriţi, jucătorii Farului au început să protesteze în masă, apoi Rusandu şi-a justificat decizia.