EXCLUSIV | Schimbarea lui Oaidă încă din minutul 25, explicată tactic de Becali: "De-asta a ieşit!" EXCLUSIV | Schimbarea lui Oaidă încă din minutul 25, explicată tactic de Becali: "De-asta a ieşit!"
LIVE TEXT | CM, ziua 17: Portugalia - Elveţia, duel echilibrat pentru ultimul bilet al ”sferturilor” Cupei Mondiale. Spania nu va avea o misiune uşoară în faţa Marocului LIVE TEXT | CM, ziua 17: Portugalia - Elveţia, duel echilibrat pentru ultimul bilet al ”sferturilor” Cupei Mondiale. Spania nu va avea o misiune uşoară în faţa Marocului
VIDEO ǀ Cupa României: faza grupelor se încheie. Programul meciurilor transmise de Prima Sport şi PrimaPlay.ro
FOTO | Gestul făcut pentru Pele de jucătorii naţionalei Braziliei, după calificarea în ”sferturile” Cupei Mondiale FOTO | Gestul făcut pentru Pele de jucătorii naţionalei Braziliei, după calificarea în ”sferturile” Cupei Mondiale
CM 2022 | Totul despre turneul final din Qatar! Program complet, rezultate, tabloul sferturilor CM 2022 | Totul despre turneul final din Qatar! Program complet, rezultate, tabloul sferturilor
Jucătorii lui CS Mioveni îşi strigă disperarea: "Am luat un singur salariu în acest sezon. Era căldură, acum vine Crăciunul" Jucătorii lui CS Mioveni îşi strigă disperarea: "Am luat un singur salariu în acest sezon. Era căldură, acum vine Crăciunul"

VIDEO | Faza ingenioasă creată de jucătorii Farului. Asist de la Gabi Torje pentru golul lui Alexi Pitu

Farul Constanta Publicat de Daian Cutu pe 4 nov 2022

Partida Farul - CS Mioveni, din etapa a 17-a din SuperLiga, va avea loc vineri, de la ora 21:00 şi va putea fi urmărită în direct pe Prima Sport 2 şi online pe PrimaPlay.ro.

Deschiderea de scor a venit în minutul 28, după o fază ingenioasă. Torje pasează excelent la Pitu. Tânărul atacant scapă singur cu portarul advers şi marchează al treia sa reuşită stagională.

• Farul: Aioani - Sîrbu, Larie, M. Popescu, Kiki - Artean, T. Băluţă, Grameni - Torje, Alibec, A. Pitu
  • CS Mioveni: I. Popescu - Garutti, Al. Iacob, Burnea - Oancea, D. Toma, Lixandru, V. Popa, Şerbănică - Carnat, Krasniqi

Farul merge perfect în campionat, unde nu a mai pierdut de şapte runde şi se află pe primul loc, la cinci puncte de locul doi, ocupat de Rapid. Elevii lui Gică Hagi nu au făcut o partidă grozavă cu FCU Craiova, dar au obţinut cele trei puncte în final şi acum ţintesc o nouă victorie în confruntarea cu ”lanterna roşie” a SuperLigii României.