Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren
Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt" Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt"
Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua
VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou
Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani
Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină

VIDEO | FC Argeş a avut nevoie de mai puţin de două minute pentru a deschide scorul cu UTA

FC Argeș Publicat de Daian Cutu pe 16 iul 2022

Partida din prima etapă a Superligii, FC Argeş - UTA Arad are loc sâmbătă, de la ora 18:30 şi va putea fi văzută în direct pe Prima Sport 2 şi online pe PrimaPlay.ro.

Deschiderea de scor a venit rapid, în mai puţin de 2 minute, Bertrand, un atacant din Madagascar venit în această vară în Trivale a deschis scorul, cu o execuţie la care portarul Iacob nu a mai avut ce să facă.

Cele două s-au întâlnit ultima oară în noiembrie, când FC Argeş s-a impus cu 1-0, iar ultimele cinci întâlniri dintre ele s-au încheiat cu trei victorii pentru FC Argeş, un egal şi o victorie pentru UTA. Piteştenii au o victorie, o înfrângere şi două egaluri în cele patru amicale ale verii, în timp ce UTA a înregistrat două victorii, un egal şi o înfrângere.