Viorel Moldovan s-a săturat şi a ţinut un discurs manifest pentru fotbalistul din Superligă: ”La muncă, copile, la muncă! Trece trenul pe lângă tine!” Viorel Moldovan s-a săturat şi a ţinut un discurs manifest pentru fotbalistul din Superligă: ”La muncă, copile, la muncă! Trece trenul pe lângă tine!”
Giovanni Becali a anunţat marea lovitură din fotbalul românesc: ”A semnat!”

VIDEO | Alexander Zverev a învins revelaţia de la Miami şi s-a calificat în semifinale VIDEO | Alexander Zverev a învins revelaţia de la Miami şi s-a calificat în semifinale
Naţionala Românie de Polo va debuta împotriva Greciei la Jocurile Olimpice Naţionala Românie de Polo va debuta împotriva Greciei la Jocurile Olimpice
Veste excelentă primită de Barcelona! Ce doi ar putea fi apţi pentru meciul cu PSG din Champions League Veste excelentă primită de Barcelona! Ce doi ar putea fi apţi pentru meciul cu PSG din Champions League
Ultimă oră! Antrenorul clubului legendar pleacă de la echipă: ”Vreau să mă concentrez pe ultimele opt meciuri!” Ultimă oră! Antrenorul clubului legendar pleacă de la echipă: ”Vreau să mă concentrez pe ultimele opt meciuri!”

VIDEO ǀ FC Argeş a obţinut o victorie importantă în faţa Farului Constanţa!

Superliga Publicat de Daian Cutu pe 17 oct 2021

FC Argeş a obţinut o victorie importantă în faţa Farului Constanţa, 2-1, pe teren propriu. Meciul a fost transmis în direct pe Look Sport şi PrimaPlay.ro.

Primul gol al partidei a venit abia în minutul 50, după ce Arias a înscris un gol contestat vehement de oaspeţi. Arbitrul asistent a ridicat fanionul pentru ofsaid, dar centralul a validat golul, fiind aceeaşi fază ca la golul marcat de Mbappe în finala Nations League.

Viana a majorat avantajul piteştenilor după o eroare impardonabilă a lui De Nooijer, în minutul 73. Golul Farului a venit în minutul 79, din penalty. Oaspeţii au mai avut o ocazie imensă de a pleca egala şi a obţine un punct, în minutul 90, dar mingea a lovit bara şi a traversat paralel linia porţii.

Farul rămâne pe locul 6 momentan, în clasamentul din Casa Liga 1. FC Argeş se află pe 8, la egalitate de puncte cu Farul şi Rapid.

FC Argeş – Farul Constanţa, 2-1

Final de meci.

Min. 90: Farul ratează o ocazie uluitoare de a egala pe final!

Min. 80: GOOLL FARUL! Elevii lui Gică Hagi reduc din diferenţă dintr-un penalty clar, acordat pentru joc periculos.

Min. 73: GOOOOLL! FC Argeş majorează avantajul, după o eroare incredibilă a lui De Nooijer.

Min. 59: Farul ratează două ocazii succesive, imense!

Min. 56: Ocazie mare Farul! Chiţu scapă singur cu portarul, dar se dezechilibrează şi alunecă în careu.

Min. 51: GOOOLL!! Arias a deschis scorul pentru Argeş, dintr-o poziţie suspectă de ofsaid.

Min. 45 + 2: La pauză scorul este 0-0.

Min. 38: Ocazie pentru Farul! Golgheterul Ligii 1, Jefte Betancor, este aproape de o nouă reuşită.

Min. 23: Ocazie pentru Farul! De această dată Pitu iese în evidenţă.

Min. 13: Ocazie FC Argeş!

Min. 9: Ocazie Farul cu Chiţu în prim-plan!

• Antrenor: Gheorghe Hagi

Echipa lui Gică Hagi a avut prestaţii oscilante în acest debut de sezon. De altfel, din ultimele cinci meciuri, „marinarii” au câştigat doar două şi nu au impresionat deloc. Chiar şi aşa, Farul Constanţa se află pe loc de play-off după primele 11 etape. Dobrogenii sunt pe poziţia a şasea, ultima care duce în play-off, şi au 18 puncte.

De cealaltă parte, gazdele au avut un început mai slab, dar şi-au revenit treptate. Bilanţul ultimelor cinci meciuri este chiar excelent. În tot acest timp, Argeşul nu a pierdut niciun meci, a câştigat de trei ori şi a remizat de două ori. După etapa 11-a, piteştenii ocupau locul 9 cu 15 puncte.

Partida dintre FC Argeş şi Farul Constanţa contează pentru etapa a 12-a din Casa Liga 1 şi este programată duminică, de la ora 15.00. Întâlnirea va fi transmisă în direct pe Look Sport şi PrimaPlay.ro.