”I-am certat un pic pe jucători”. Mircea Rednic şi-a îndeplinit obiectivul la UTA ”I-am certat un pic pe jucători”. Mircea Rednic şi-a îndeplinit obiectivul la UTA
Zoltan Ritli, fostul portar al Stelei, a fost numit director tehnic Zoltan Ritli, fostul portar al Stelei, a fost numit director tehnic
Dorinel Munteanu îşi distruge jucătorii după eşecul cu UTA: ”Greşeală de curtea şcolii!”

George Puşcaş a fost operat! Cât va lipsi atacantul român George Puşcaş a fost operat! Cât va lipsi atacantul român
Mesaj pentru Adrian Mititelu după haosul de la Craiova: ”O poate bate o echipă de Liga 3!”

Sorana Cîrstea s-a calificat în turul trei la Mutua Madrid Open. Ea ar putea să o înfrunte pe Iga Swiatek Sorana Cîrstea s-a calificat în turul trei la Mutua Madrid Open. Ea ar putea să o înfrunte pe Iga Swiatek

VIDEO | FC Argeş - FC Hermannstadt 0-1. Formaţia lui Măldărăşanu este revelaţia startului de sezon

Superliga Publicat pe 5 sep 2022

FC Hermannstadt rămâne neînvinsă în Superliga, după ce a trecut în deplasare, scor 1-0, de FC Argeş, în etapa a noua.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Daniel Paraschiv, în minutul 90.

VIDEO | FC Argeş - FC Hermannstadt 0-1 (Paraschiv 89), în direct pe Prima Sport 2 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start

• FC Argeş: Straton - Jakolis, Dobrosavlevici, M. Constantin, Fabio Vianna - Alceus, Njike - Calcan, Işfan, Donisa - Garita
  • Hermannstadt: Muţiu - Butean, Antoche, I. Stoica, Issah - Sota, Năstăsie - Alhassan, Balaure, Popescu - D. Paraschiv

Minutul 89: GOL Hermannstadt! Oarecum contrat cursului jocului, cei de la Sibiu înscriu. Latovlevici greşeşte, iar Paraschiv profită şi marchează cu un şut din careu. Mingea s-a scurs în poartă printre picioarele lui Straton.

Minutul 86: Gazdele recuperează în viteză, Işfan se înalţă de lângă un adversar dar trimite cu capul în braţele lui Muţiu.

Minutul 67: Muţiu intervine foarte bine la execuţia lui Garita.

Minutul 61: Jakolis centrează foarte bine din banda dreaptă, dar Işfan reia cu capul puţin peste poartă.

Minutul 45+1: Pauză! Scorul este 0-0.

Minutul 39: Alhassan comite o imprudenţă, gazdele recuperează. Mingea ajunge la Işfan care trage din afara careului pe lângă buturi.

Minutul 27: Calcan trage din lovitură liberă de la 20 de metri puţin pe lângă poartă.

Minutul 6: Garita scapă de langă Antoche, dar trimite fără forţă din câţiva metri. Portarul Muţiu reuşeşte să respingă.

---------------------------------------------

FC Argeş merge destul de bine în acest sezon şi se află pe locul cinci cu 13 puncte adunate din opt meciuri. Andrei Prepeliţă a reuşit să redreseze echipa, care a înregistrat trei meciuri consecutive fără înfrângere. În etapa trecută, piteştenii au încheiat partida cu FC Botoşani la egalitate, scor 0-0.

De cealaltă parte FC Hermannstadt este una dintre surprizele plăcute ale campionatului. Echipa din Sibiu se află pe poziţia a patra în campionat, cu 13 puncte obţinute în şapte partide. Probleme financiare de la club au dispărut pentru moment, iar formaţia lui Măldărăşanu continuă să obţină rezultate remarcabile, precum victoria din etapa trecută, 1-0, în faţa Universităţii Craiova.

La capitolul ultimelor cinci întâlniri directe, Hermannstadt are trei victorii şi două egaluri în faţa lui FC Argeş.