VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili" VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili"
Chiricheş a aflat în direct că Becali l-a criticat: ”Crede că joc la ‘mişto’!” | VIDEO

FCSB, distrusă după ce a pierdut cu Oţelul Galaţi: ”A părut o echipă de retrogradare. Din cale afară de slabi!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele" VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele"
Becali a intrat în direct şi l-a distrus pe jucătorul aşteptat cu braţele deschise: ”Te nenoroceşte!”

Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel

VIDEO | FC Barcelona a pierdut, acasă, cu Real Sociedad, scor 1-2. Catalanii sunt deja campioni

Barcelona Publicat pe 21 mai 2023

Echipa spaniolă FC Barcelona a pierdut, sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-2, în faţa formaţiei Real Sociedad, în etapa a 35-a din La Liga.

Real Sociedad a deschis scorul foarte repede pe Camp Nou, prin Mikel Merino, care a fructificat pasa primită de la Alexander Sorloth, în minutul 5.

Sorloth a marcat golul de 2-0 în minutul 71, norvegianul aducând trei puncte esenţiale pentru echipa bască în lupta pentru un loc de Liga Campionilor.

Până la final, Lewandowski, golgeterul din La Liga, a redus din diferenţă, în minutul 90, marcând al 22-lea său gol stagional, dar s-a încheiat FC Barcelona – Real Sociedad 1-2, prima înfrângere a catalanilor pe teren propriu.

A fost ultimul meci pe Camp Nou pentru internaţionalul spaniol al Barcelonei, Sergio Busquets.

FC Barcelona a pierdut al patrulea său meci în această ediţie de campionat şi rămâne cu 85 de puncte. Real Sociedad are 65 de puncte şi ocupă locul 4 în clasament, ultimul care duce în Liga Campionilor.

Rezultate înregistrate sâmbătă, în etapa a 35-a din La Liga:

Girona – Villarreal 1-2 (Lopez 24 / Pino 9, Moreno 90+4);

Athletic Bilbao – Celta Vigo 2-1 (Williams 5, Alex Berenguer 54 / Strand Larsen 50);

Almeria – Mallorca 3-0 (Lazaro 12, 42, 58);

Getafe – Elche 1-1 (El Haddadi 8 / Boye 45+1);

FC Barcelona – Real Sociedad 1-2 (Lewandowski 90 / Merino 5, Sorloth 71).