Flacăra olimpică a fost predată oficial de Grecia organizatorilor francezi ai JO Flacăra olimpică a fost predată oficial de Grecia organizatorilor francezi ai JO
EXCLUSIV | „Ce fundaşi centrali sunt ăştia!?”. Dinamo, făcută praf în urma unei faza care putea să o coste enorm EXCLUSIV | „Ce fundaşi centrali sunt ăştia!?”. Dinamo, făcută praf în urma unei faza care putea să o coste enorm
VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu” VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu”
Scouting-ul lui Dinamo, distrus după partida cu FC Voluntari: „Au urmărit 2000 şi au luat 10 care sunt morţi toţi” | VIDEO EXCLUSIV Scouting-ul lui Dinamo, distrus după partida cu FC Voluntari: „Au urmărit 2000 şi au luat 10 care sunt morţi toţi” | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | ”Rezultatul nu cred că mulţumeşte pe cineva”. Florin Pîrvu, dezamăgit de remiza cu Dinamo VIDEO | ”Rezultatul nu cred că mulţumeşte pe cineva”. Florin Pîrvu, dezamăgit de remiza cu Dinamo
”E foarte greu. Zici că suntem blestemaţi”. Amzăr nu îşi explică situaţia de la Dinamo ”E foarte greu. Zici că suntem blestemaţi”. Amzăr nu îşi explică situaţia de la Dinamo

VIDEO | FC Barcelona a pierdut, acasă, cu Real Sociedad, scor 1-2. Catalanii sunt deja campioni

Barcelona Publicat pe 21 mai 2023

Echipa spaniolă FC Barcelona a pierdut, sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-2, în faţa formaţiei Real Sociedad, în etapa a 35-a din La Liga.

Real Sociedad a deschis scorul foarte repede pe Camp Nou, prin Mikel Merino, care a fructificat pasa primită de la Alexander Sorloth, în minutul 5.

Sorloth a marcat golul de 2-0 în minutul 71, norvegianul aducând trei puncte esenţiale pentru echipa bască în lupta pentru un loc de Liga Campionilor.

Până la final, Lewandowski, golgeterul din La Liga, a redus din diferenţă, în minutul 90, marcând al 22-lea său gol stagional, dar s-a încheiat FC Barcelona – Real Sociedad 1-2, prima înfrângere a catalanilor pe teren propriu.

A fost ultimul meci pe Camp Nou pentru internaţionalul spaniol al Barcelonei, Sergio Busquets.

FC Barcelona a pierdut al patrulea său meci în această ediţie de campionat şi rămâne cu 85 de puncte. Real Sociedad are 65 de puncte şi ocupă locul 4 în clasament, ultimul care duce în Liga Campionilor.

Rezultate înregistrate sâmbătă, în etapa a 35-a din La Liga:

Girona – Villarreal 1-2 (Lopez 24 / Pino 9, Moreno 90+4);

Athletic Bilbao – Celta Vigo 2-1 (Williams 5, Alex Berenguer 54 / Strand Larsen 50);

Almeria – Mallorca 3-0 (Lazaro 12, 42, 58);

Getafe – Elche 1-1 (El Haddadi 8 / Boye 45+1);

FC Barcelona – Real Sociedad 1-2 (Lewandowski 90 / Merino 5, Sorloth 71).