A fost anunţat primul transfer al verii în Superligă! Jucătorul Slaviei Praga va semna cu o echipă din play-off A fost anunţat primul transfer al verii în Superligă! Jucătorul Slaviei Praga va semna cu o echipă din play-off
NEWS ALERT | Verdict în disputa dintre FCSB şi CSA Steaua NEWS ALERT | Verdict în disputa dintre FCSB şi CSA Steaua
NEWS ALERT | Lovitură masivă încasată de Rapid! Un jucător de bază, OUT pentru patru luni NEWS ALERT | Lovitură masivă încasată de Rapid! Un jucător de bază, OUT pentru patru luni
Verdict clar în privinţa principalei ţinte a lui Gigi Becali! „Este o singură echipă la care nu pot să-l las” Verdict clar în privinţa principalei ţinte a lui Gigi Becali! „Este o singură echipă la care nu pot să-l las”
VIDEO | Florinel Coman continuă să şocheze cu gesturile sale! Vedeta de la FCSB a recidivat VIDEO | Florinel Coman continuă să şocheze cu gesturile sale! Vedeta de la FCSB a recidivat
S-a decis cine va fi antrenorul Barcelonei din sezonul viitor! Decizia luată de Xavi, după eşecul cu Real Madrid S-a decis cine va fi antrenorul Barcelonei din sezonul viitor! Decizia luată de Xavi, după eşecul cu Real Madrid

VIDEO | FC Botoşani – CFR Cluj 1-1. Elevii lui Dan Petrescu pierd victoria în ultimele minute şi ratează şansa de a se apropia la un punct de liderul Farul

FC Botoșani Publicat pe 11 dec 2022

FC Botoşani a încheiat la egalitate duminică, pe teren propriu, meciul cu formaţia CFR Cluj, scor 1-1, în etapa a 20-a din Superligă.

La Botoşani scorul a fost deschis de oaspeţi, în minutul 28, când Lovro Cvek a înscris cu o lovitură de cap, din centrarea lui Cristian Manea. Gazdele au alergat după egalare în repriza secundă, şi au reuşit să înscrie în minutul 90+1 prin Dragu.

FC Botoşani - CFR Cluj, 1-1 (Dragu A. 90+1' \ Cvek L. 28')

• FC Botoşani: 1. Ed. Pap - 19. Patache, 44. R. Sadiku, 32. Şeroni, 30. Ţigănaşu - 99. Zabou, 6. Dican, 4. Ivanov - 17. S. Camara, 20. M. Roman II, 26. Mailat
  • Rezerve: 82. Ureche, 2. Sno, 12. M'Dahoma, 77. Dragu, 18. Perianu, 10. Târcoveanu, 93. Pinson, 11. M. Roman, 7. Petkovski
  •
  • CFR Cluj: 1. Scuffet -  4. Cr. Manea, 33. Kolinger, 3. A. Burcă, 45. Camora - 40. Cvek, 21. Boateng, 10. C. Deac - 8. Roger, 32. Janga, 30. Bîrligea
  • Rezerve: 90. R. Sava - 44. Yuri, 6. Billong, 28. Hoban, 37. Bordeianu, 11. Petrila, 20. Mistrati, 15. Yeboah, 9. Malele

Min. 90+4: Final de pratidă!

Min. 90+1: GOL marcat de FC Botoşani! Dragu este servit excelent în careu şi reuşeşte să marcheze golul egalizator cu trei minute înainte de final. Scuffet are o parte din vină.

Min. 80: Schimbări la ambele formaţii, pentru CFR iese Deac şi intră Malele, iar la Botoşani ies Patache şi Zabou şi intră Sno şi M. Roman.

Min .75: Ocazie mare pentru FC Botoşani, mingea ajunge la Pinson, care se afla într-o poziţie excelentă, dar finalizarea lui lasă de dorit.

Min. 62: Schimbare la CFR Cluj, iese Janga şi intră Yeboah.

Min. 59: Dublă schimbare la FC Botoşani, intră Tîrcoveanu şi Pinson şi ies Ivanov şi Mailat.

Min. 58: Ocazie bună pentru moldoveni, Dragu execută bine cornerul, dar reluarea lui Şeroni este mult peste poartă.

Min. 52: Cartonaş galben văzut de Janga (CFR).

Min. 46: A început repriza a doua!

Min. 46: Schimbare la CFR Cluj, iese Kolinger şi intră Yuri.

Min. 45+3: Final de primă repriză!

Min. 31: Cartonaş galben văzut de Ţigănaşu (FC Botoşani).

Min. 28: GOL marcat de CFR Cluj! Cvek profită de centrarea perfectă dată de Manea şi deschide scorul cu o lovitură de cap.

Min. 21: Schimbare la FC Botoşani, Camara iese accidentat şi intră Dragu.

Min. 20: Cartonaş galben văzut de Kolinger (CFR).

Min. 15: Bară CFR! Manea aruncă lung de la marginea terenului, iar mingea ajunge la Cvek, a cărui lovitură de cap nimereşte transversala.

Min. 14 : CFR ratează o ocazie imensă! Moldovenii au făcut o greşeală mare pe faza de construcţie, iar mingea ajunge la Deac. Mijlocaşul trimite o pasă perfectă pentru Bîrligea, dar Pap are o intervenţie bună şi repinge.

Min. 4: FC Botoşani are prima ocazie a partidei, Scuffet prinde fără mari emoţii mingea deviată de Şeroni, în urma unui corner.

Min. 1: A început partida!