Vitalie Damaşcan revine în Superliga. ”Era o clauză între noi” Vitalie Damaşcan revine în Superliga. ”Era o clauză între noi”
VIDEO | Petrolul - FC Botoşani 0-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start VIDEO | Petrolul - FC Botoşani 0-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start
Revenire de senzaţie la Universitatea Craiova. Ar putea intra cu Rapid Revenire de senzaţie la Universitatea Craiova. Ar putea intra cu Rapid
VIDEO | Corvinul - Şelimbăr 3-1. Hunedorenii câştigă derby-ul echipelor fără drept de promovare VIDEO | Corvinul - Şelimbăr 3-1. Hunedorenii câştigă derby-ul echipelor fără drept de promovare
Juan Martin Del Potro, dezvăluiri emoţionante despre retragerea din tenis. ”A fost decisă de corpul meu” Juan Martin Del Potro, dezvăluiri emoţionante despre retragerea din tenis. ”A fost decisă de corpul meu”
”Ofertă concretă de prelungire, cu dublarea salariului actual”. Gică Hagi face tot posibilul ca să nu rămână fără un titular ”Ofertă concretă de prelungire, cu dublarea salariului actual”. Gică Hagi face tot posibilul ca să nu rămână fără un titular

VIDEO | FC Botoşani - FC Hermannstadt 0-0. Remiză care nu ajută pe nimeni înainte de întreruperea campionatului

Superliga Publicat de Daian Cutu pe 14 nov 2022

FC Hermannstadt a încheiat la egalitate, scor 0-0, meciul susţinut în compania echipei FC Botoşani, în etapa a 18-a din Superliga.

În minutul 90+2, FC Botoşani a marcat prin Roman, dar acest gol a fost anulat pe motiv de ofsaid.

VIDEO | FC Botoşani - FC Hermannstadt 0-0, în direct pe Prima Sport 2 şi pe PrimaPlay.ro. Echipele de start:

• FC Botoşani: Papa - Sadiku, Dican, Boli - Patache, Ivanovc, Zabou, Dragu - M.Roman, Petkovski, Mateus
  • Hermannstadt: Letica - Etienne, Antoche, Stoica, Buteanu - Mino, Răuţă - Balaurea, Biceanu, Oroian - Paraschiv

Minutul 90+6: Final de meci! Se termină 0-0.

Minutul 66: Petkovski are din nou o şansă bună, dar Letica este la post.

Minutul 55: Petkovski este găsit perfect pe culoar. Acesta trimite puţin pe lângă poartă din poziţie de singur cu portarul.

Minutul 53: Dican şutează în forţă de la 30 de metri, dar Letica prinde din prima.

Minutul 45+3: Pauză! Scorul este 0-0.

Minutul 11: Zabou recuperează şi trage în forţă. Letica este bine plasate şi respinge.

---------------------------------

FC Botoşani se află pe locul 12 în campionat şi nu a mai câştigat în SuperLigă de trei etape, ceea ce a dus la demiterea lui Mihai Teja, după înfrângerea 1-0, cu FC Voluntari.

FC Hermannstadt este revelaţia din acest sezon şi se află în continuare pe loc de play-off, chiar dacă au pierdut etapa trecută în faţa Chindiei. Nou-promovata vine după o victorie în Cupa României, 2-3, în faţa lui Minaur Baia Mare.