VIDEO | Getafe - Athletic Bilbao 0-2. ”Dubla” lui Inaki Williams a decis partida VIDEO | Getafe - Athletic Bilbao 0-2. ”Dubla” lui Inaki Williams a decis partida
Felix Auger-Aliassime s-a calificat în finala de la Madrid după abandonul lui Jiri Lehecka Felix Auger-Aliassime s-a calificat în finala de la Madrid după abandonul lui Jiri Lehecka
Patronul lui Sepsi critică arbitrajul după partida de la Constanţa: „Clar ca bună ziua!” | VIDEO EXCLUSIV Patronul lui Sepsi critică arbitrajul după partida de la Constanţa: „Clar ca bună ziua!” | VIDEO EXCLUSIV
Merită Farul să joace în cupele europene? Fostul fotbalist din Superliga a dat verdictul: „Ar face mai multe” | EXCLUSIV Merită Farul să joace în cupele europene? Fostul fotbalist din Superliga a dat verdictul: „Ar face mai multe” | EXCLUSIV
Încă un motiv de sărbătoare pentru jucătorii lui Sepsi! Laszlo Dioszegi a intrat în direct şi a făcut anunţul | VIDEO EXCLUSIV Încă un motiv de sărbătoare pentru jucătorii lui Sepsi! Laszlo Dioszegi a intrat în direct şi a făcut anunţul | VIDEO EXCLUSIV
Bernd Storck îl învinge clar pe Gică Hagi. ”Este uimitor!” Bernd Storck îl învinge clar pe Gică Hagi. ”Este uimitor!”

VIDEO | FC Sevilla - Mallorca 2-1. Final de sezon liniştit pentru andaluzi

La Liga Publicat de Daian Cutu pe 23 apr 2024

FC Sevilla a învins luni seara, pe teren propriu, scor 2-1, formaţia Mallorca, în etapa a 32-a din Serie A.

Andaluzii au deschis scorul abia în repriza secundă, Youssef En-Nesyri marcând cu o lovitură de cap din centrarea lui Suso, în minutul 61. În minutul 75 En-Nesyri s-a transformat în pasator şi a oferit assistul pentru golul de 2-0 înscris de Isaac Romero. Abdon Prats a marcat pentru oaspeţi, în minutul 90+5, şi meciul s-a încheiat cu victoria Sevillei, scor 2-1.

FC Sevilla este pe locul 12 în clasament, cu 37 de puncte, iar Mallorca este pe 17, cu 31 de puncte.