Final de sezon cu mare presiune pentru Zeljko Kopic. Dinamo e la retrogradare. ”Trebuie să ne revenim şi să jucăm” Final de sezon cu mare presiune pentru Zeljko Kopic. Dinamo e la retrogradare. ”Trebuie să ne revenim şi să jucăm”
Neluţu Varga s-a săturat! Patronul CFR-ului, decizie de ultimă oră după ce se înţelese cu Dan Petrescu

Paul Papp a semnat! ”Vreau în play-off” Paul Papp a semnat! ”Vreau în play-off”
Un nou produs marca Gică Hagi face furori: „E impresionant” | VIDEO EXCLUSIV Un nou produs marca Gică Hagi face furori: „E impresionant” | VIDEO EXCLUSIV
Olivier Giroud pleacă de la AC Milan. Care este următoarea sa destinaţie Olivier Giroud pleacă de la AC Milan. Care este următoarea sa destinaţie
”Nici nu ştiu ce să spun, deja este penibil”. Denis Politic, discurs fără menajamente ”Nici nu ştiu ce să spun, deja este penibil”. Denis Politic, discurs fără menajamente

VIDEO | FC ”U” Craiova - Academica Clinceni s-a terminat 4-0. Oltenii au făcut spectacol

FC U Craiova 1948 Publicat pe 17 apr 2022

Partida dintre FC ”U” Craiova şi Academica Clinceni s-a încheiat cu scorul de 4-0. Meciul a putut fi urmărit în direct pe Look Sport şi online pe PrimaPlay.ro. Oltenii s-au impus cu un scor zdrobitor şi au dominat partida de la cap la coadă. Academica Clinceni a retrogradat matematic după partida aceasta.

FC ”U” Craiova - Academica Clinceni 4-0 (Baeten 8, Bauza 36, Van Durmen 86, Ondaan 89)

• FC ”U” Craiova: R. Popa - Negru, Kovacic, Diallo, Huyghebaert - Achim, Asamoah - Baeten, Bauza, Van Durmen - Compagno
  • Clinceni: Ureche - A. Ion, Tsvetkov, C. Ştefan - Rufati, Vrdoljak, Alghoul, Holzmann - Florică, Dumitrache, R. Ion

Minutul 92: Arbitrul fluieră finalul partidei, oltenii câştigă fară probleme.

Minutul 89: Gol FC ”U”, la doar 3 minute Ondaan face 4-0, după un şut violent la colţul lung.

Mintul 86: Gol FC ”U”, oltenii urcă scorul prin Van Durmen după o centrare bună în careu.

Minutul 84: FC ”U” marchează, dar golul este anulat de tuşier pe motiv de offside.

Minutul 79: Bulgarul, Vladimir Gogov vede şi el cartonaşul galben după o intrare întârziată.

Minutul 75: Radu Negru vede primul cartonaş galben al partidei.

Minutul 72: Se face dublă schimbare la ambele părţi. Intră Sekou Sidibe şi Terell Ondaan şi ies de pe teren William Baeten şi Andrea Campagno, pentru FC ”U” Craiova, iar pentru Academica Clinceni ies Iulian Ştefan şi Robert Ion şi intră Andrei Iana şi Daniel Oprea.

Minutul 68: Schimbare pentru Academica Clinceni, iese Mohamed Alghoul şi intră Andrei Dima.

Minutul 57: Ocazie mare pentru noul intrat, Dragoş Albu trece pe lângă majorarea scorului.

Minutul 55: FC ”U” Craiova mai face 2 schimbări, ies Vlad Achim şi Samuel Asamoah şi intră Dragoş Albu şi Francois Marquet.

Minutul 46: Se reia repriza a doua! Are loc câte o schimbare de fiecare parte. La Academica Clinceni iese Valentin Dumitrache şi intră Robert Jerdea, iar la FC ”U” Craiova intră Claudiu Balan şi iese Juan Bauza.

Minutul 45+1: Final de primă repriză, FC ”U” Craiova a dominat clar partida până acum.

Minutul 45: Se acrodă un minut de prelungiri.

Minutul 36: Gol FC ”U” Craiova, Bauza dublează avantajul oltenilor după un schimb frumos de pase.

Minutul 31: Ocazie mare pentru FC ”U” Craiova, Andrei Ureche apără o lovitură de cap bună, iar Vlad Achim ratează din câţiva metrii.

Minutul 20: Schmbare la Academica Clinceni, iese Marcel Holzmnaa, din cauza unor probleme musculare şi intră Valdimir Gogov.
Minutul 8: Gol marcat de FC ”U” Craiova, după o combinaţie frumosă, belgianul William Baeten punctează pentru 1-0.

Minutul 1: A început partida.

Runda trecută, FC ”U” Craiova a reuşit să învingă cu 2-1 Dinamo, în timp ce Academica Cliceni a înregistrat încă un eşec, 0-3 pe teren propriu cu Chindia Târgovişte.

În privinţa situaţiilor din clasamentul play-out-ului, FC U Craiova este pe poziţia a 5-a, cu 25 de puncte, în timp ce Academica Clinceni e penultima, cu 3 puncte.