Ce a spus Ianis Hagi după ce a fost aproape să marcheze ca tatăl său în Spania: ”Am avut un sezon incredibil!”

Antrenorul lui Tottenham nu s-a ferit de cuvinte după ce Drăguşin a fost integralist cu City: ”Nu a avut asta!” Antrenorul lui Tottenham nu s-a ferit de cuvinte după ce Drăguşin a fost integralist cu City: ”Nu a avut asta!”
Verdict clar dat de Pep Guardiola după meciul contra lui Drăguşin: ”Clubul a luat o decizie excelentă prin transferul său!”

Serena Williams va prezenta gala premiilor ESPY în iulie

Ungaria, prima echipă care şi-a anunţat lotul pentru turneul final al EURO 2024

Ceasuri care i-au aparţinut lui Michael Schumacher, vândute la licitaţie cu aproape 4 milioane de franci elveţieni

VIDEO | FC Voluntari – CS Mioveni 1-0. Ilfovenii nu au avut emoţii prea mari cu ”lanterna roşie”

Superliga Publicat de Daian Cutu pe 5 mai 2023

FC Voluntari a învins pe teren propriu, scor 1-0, formaţia CS Mioveni, într-un meci din etapa a 7-a a play-out-ului Superligii.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Nemec, în minutul 21, din centrarea lui Ricardinho.

FC Voluntari este pe locul 3 în play-out, cu 30 de puncte, iar CS Mioveni rămâne ultima clasată, cu doar 11 puncte.

VIDEO | FC Voluntari – CS Mioveni 1-0 (Nemec 21), pe Prima Sport 2 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start:

• FC Voluntari: Popa - Ricardinho, Matricardi, Armaş - M. Lopes, D. Florea, U. Meleke, Raţă, Aliji - Nemec, Damaşca
  • CS Mioveni: Sima - Rădescu, Panait, Garutti, Şerbănică - Coşereanu, Lixandru, V. Pop, M. Pedroso - B. Rusu, Antal

Minutul 90+4: Fluier final!

Minutul 51: Damaşcan scoate excelent în careu pentru Florea, dar acesta întârzie execuţia, iar Sima reuşeşte să pareze.

Minutul 45+1: Pauză! Voluntari conduce cu 1-0.

Minutul 26: Matricardi reia puţin pe lângă poartă cu capul, după un corner.

Minutul 21: GOL Voluntari! Ricardinho scoate la 3 metri pentru Nemec, care îndeplineşte o simplă formalitate şi bifează golul 10 în acest sezon.

---------------------------------

O victorie cu CS Mioveni ar însemna o garanţie în plus pentru trupa care anul trecut rata de puţin prezenţa în cupele europene.

De cealaltă parte, soarta oaspeţilor este pecetluită. Indiferent ce vor face, argeşenii sunt condamnaţi să joace la matineu din ediţia viitoare de campionat.

În sezonul regular, ambele meciuri au fost o formalitate pentru FC Voluntari. Ilfovenii au câştigat cu 3-1 şi 3-0 şi sunt mari favoriţi şi astăzi.

Înaintea meciului de azi, FC Voluntari se află pe locul 10, echivalentul locului 4 în grupa play-out, şi au 27 de puncte. De partea cealaltă, CS Mioveni este ultima şi are abia 11 puncte.