Cosmin Matei a trecut cu bine peste o perioadă delicată. ”Am să merg la comisii să explic situaţia” Cosmin Matei a trecut cu bine peste o perioadă delicată. ”Am să merg la comisii să explic situaţia”
VIDEO | Farul - Sepsi 1-4. Sărbători pascale nefericite pentru trupa lui Hagi VIDEO | Farul - Sepsi 1-4. Sărbători pascale nefericite pentru trupa lui Hagi
Florin Manea aruncă bomba! Radu Drăguşin, OUT de la Tottenham? „Nu rămâne dacă nu joacă” Florin Manea aruncă bomba! Radu Drăguşin, OUT de la Tottenham? „Nu rămâne dacă nu joacă”
VIDEO | Scandări xenofobe în tribună la Farul – Sepsi. Meciul a fost întrerupt mai multe minute VIDEO | Scandări xenofobe în tribună la Farul – Sepsi. Meciul a fost întrerupt mai multe minute
Două finale pe aparate pentru junioarele tricolore, la CE de la Rimini Două finale pe aparate pentru junioarele tricolore, la CE de la Rimini
VIDEO | CSO Voluntari - CSM Oradea 87-77. Ilfovenii împing semifinala Ligii Naţionale în meciul decisiv VIDEO | CSO Voluntari - CSM Oradea 87-77. Ilfovenii împing semifinala Ligii Naţionale în meciul decisiv

VIDEO | FC Voluntari - FCU Craiova 0-0. Oltenii se poticnesc în ploaia ilfoveană şi nu profită de omul în plus

Superliga Publicat de Daian Cutu pe 23 apr 2024

FC Voluntari a încheiat la egalitate cu FCU Craiova, 0-0, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii.

Echipa ilfoveană a rămas cu un jucător mai puţin din minutul 24, când a fost eliminat Ricardinho.

VIDEO | FC Voluntari - FCU Craiova 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start:

• FC Voluntari: Fernandez – Ricardinho, Matricardi, I. Armaş – Boboc, V. Raţă, Crepulja, Aliji – Răduţ, Ad. Nemec, Popescu
  • FCU Craiova: Gurău – Negru Lekiatas, Lacroix, Padula – Albu, Achim – Baeten, Pop, Bauza – Blănuţă

Minutul 90+3: Final de meci! Se termină 0-0.

Minutul 61: Negru profită de spaţiul din careu, pătrunde, însă reia pe lângă.

Minutul 56: Fernandez salvează la execuţia lui Baeten din câţiva metri.

Minutul 47: Lekiatas reia de la distanţă puţin peste poartă.

Minutul 45+2: Pauză! Scorul este 0-0.

Mintutul 23: Ricardinho pierde uşor în faţa lui Bauza, apoi faultează, iar arbitrul îl elimină.

Minutul 21: Popescu prelungeşte la Ricardinho, dar acesta nu prinde poarta din câţiva metri.

Minutul 17: Pop reia prinde un şut de la 17 metri din voleu peste poartă.

----------------------------------------

Înaintea acestui duel, FC Voluntari se află pe 12, cu 21 de puncte, la egalitate cu Poli Iaşi care ocupă prima poziţie ce duce la baraj. Ilfovenii vin după eliminarea din Cupa României de către subdivizionara Corvinul Hunedoara şi eşecul din deplasarea de la Iaşi, scor 3-1.

De cealaltă parte, FCU Craiova traversează o perioadă extrem de complicată, având o singură victorie în ultime 14 etape disputate în campionat. Oltenii se află pe ultimul loc în Superliga şi au nevoie neapărat de victorie pentru a mai spera la evitarea retrogradării.

Ultima confruntare dintre cele două combatante a avut loc în sferturile Cupei României, acolo unde FC Voluntari s-a impus în urma loviturilor de departajare. În sezonul regular au avut loc două întâlniri, ambele încheiate cu victoria oltenilor