COSR | 100 de ani de la prima medalie olimpică a României

Anghel Iordănescu împlineşte 74 de ani. Mesajul fiului său, Edi Iordănescu, actualul selecţioner al României

LIVE VIDEO | ”U” Cluj - Dinamo, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! Victoria, singura variantă a „câinilor roşii” LIVE VIDEO | ”U” Cluj - Dinamo, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! Victoria, singura variantă a „câinilor roşii”
VIDEO | FC Botoşani - FC Voluntari, astăzi, de la 14:30, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial în lupta pentru evitarea retrogradării VIDEO | FC Botoşani - FC Voluntari, astăzi, de la 14:30, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial în lupta pentru evitarea retrogradării
VIDEO | Unirea Slobozia - Corvinul Hunedoara, astăzi, de la ora 12:00, în direct la Prima Sport 1! Meci cu tentă amicală în liga secundă VIDEO | Unirea Slobozia - Corvinul Hunedoara, astăzi, de la ora 12:00, în direct la Prima Sport 1! Meci cu tentă amicală în liga secundă
VIDEO | Hoffenheim - Leipzig 1-1. Oaspeţii îşi opresc seria de 4 victorii consecutive VIDEO | Hoffenheim - Leipzig 1-1. Oaspeţii îşi opresc seria de 4 victorii consecutive

VIDEO | FC Voluntari - Gaz Metan Mediaş 2-1. Ilfovenii lui Mihai Teja debutează cu dreptul în noul sezon

Superliga Publicat pe 24 aug 2020

FC Voluntari s-a impus azi, pe teren propriu, 2-1 cu Gaz Metan Mediaş, în prima etapă din Casa Liiga 1.

Gazdele au început mai bine meciul, iar în minutul 6 Grădinaru le-a transmis un avertisment serios ardelenilor, când doar intervenţia portarului Buzbuchi a făcut ca tabela să rămână neschimbată. Însă fostul goalkeeper al celor de la Viitorul nu a mai putut face nimic peste alte 6 minute, când centralul Andrei Chivulete a indicat punctul cu var după faultul comis de De Moura asupra aceluiaşi Grădinaru, iar Căpăţână a transformat cu siguranţă lovitura de la 11 metri.

Oaspeţii au răspuns după pauză, când Dusan Uhrin a avut inspiraţia să-l introducă pe teren pe Sergiu Ciocan. Şi chiar Ciocan a restabilit egalitatea, din minutul 53, când a înscris cu calm din apropiere, după o centrare venită de la Trif, căruia tot el îi pasase anterior. Însă Voluntariul nu s-a împăcat cu situaţia de pe tabelă, iar insistenţele echipei pregătite de pregătite de Mihai Teja au dat roade după doar un sfert de oră. Eric a executat excelent un corner, iar Armaş a marcat cu capul şi i-a readus pe ilfoveni în avantaj. Golul lui Armaş a fost şi ultimul şi a stabilit scorul final, FC Voluntari - Gaz Metan 2-1.

Voluntari: Rîmniceanu - Cr. Costin, Balaur, Armaş, Al. Vlad - Căpăţînă, Ricardinho, I. Gheorghe - Eric, Al. Stoica, R. Grădinaru
Rezerve: Buliga, A. Voinescu, Al. Ilie, Borţoneanu, Chilili, Ozkara, Cotolan, Kocic
Antrenor: Mihai Teja

Gaz Metan: Buzbuchi - R. Romeo, Larie, R. Popa, Trif - Droppa, Pambou - Sanoh, Gabriel de Moura, Dogaru - L. Niţu
Rezerve: A. Popa, Capră, Avram, Velisar, Jica, Sg. Ciocan, P. Costea, Alceus, S. Bîrsan
Antrenor: Dusan Uhrin Jr.