Ultima oră
Echipele calificate în şaisprezecimile de finală, după încheierea etapei a doua a fazei grupelor Echipele calificate în şaisprezecimile de finală, după încheierea etapei a doua a fazei grupelor
Luka Modric a intrat în istorie! Bornă fabuloasă atinsă la meciul cu Panama de la CM Luka Modric a intrat în istorie! Bornă fabuloasă atinsă la meciul cu Panama de la CM
Columbia - RD Congo 1-0. Sud-americanii merg în şaisprezecimile de finală! Africanii mai speră Columbia - RD Congo 1-0. Sud-americanii merg în şaisprezecimile de finală! Africanii mai speră
Un jucător englez a refuzat să dea mâna cu Thomas Partey Un jucător englez a refuzat să dea mâna cu Thomas Partey
Panama - Croaţia 0-1. O schimbare inspirată a făcut diferenţa Panama - Croaţia 0-1. O schimbare inspirată a făcut diferenţa
Anglia – Ghana 0-0! Africanii rezistă şi smulg un punct Anglia – Ghana 0-0! Africanii rezistă şi smulg un punct

VIDEO | ”FCSB e mai echipă ca Rapid”. Mircea Rednic, verdict clar în lupta la titlu

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 28 feb 2024
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/21508080/2/rapid-bucuresti-uta-arad-superliga-superbet-28-02-2024-1.jpg

Rapid Bucureşti a învins clar pe teren propriu, scor 4-1, formaţia UTA Arad, în etapa a 28-a din Superligă.

Mircea Rednic consideră că diferenţa de valoare dintre cele două echipe nu a fost atât de mare, iar eşecul din Giuleşti este prea drastic în viziunea sa.

"E greu când porneşti de la 0-1. După, o fază fixă, 0-2. Noi am revenit în joc. Am început repriza a doua foarte bine, în loc să fie 2-2, a fost 3-1, le-am făcut un cadou. Am avut minute bune, în care echipa a jucat, am avut ocazii clare, nu am avut nici şansă. Păcat, e scorul ăsta care-ţi dă o altă senzaţie.

Cascadorii râsului la golul 4. Tu, ca arbitru, nu stai pe mijlocul terenului. Îmi pare rău, scorul e prea drastic. Le-am zis la pauză să aibă încredrere. Eu spun că puteam să şi câştigăm dacă ne mai intra un gol. Reacţie publicului era cam negativă.

Nu aveau soluţii. Avem sâmbătă meci, trebuie să eliminăm greşelile. Culmea că a greşit cel mai experiemntat jucător, Benga. Noi am avut ocazii şi nu am putut să marcăm”, a spus Rednic.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele