Dorinel Munteanu nu se va putea baza pe doi jucători în finala Cupei României: „Avem ruptură musculară” Dorinel Munteanu nu se va putea baza pe doi jucători în finala Cupei României: „Avem ruptură musculară”
Un celebru fan al lui Arsenal, mesaj disperat înaintea meciului dintre Tottenham şi Manchester City! "Te rog, fă-ne o favoare" Un celebru fan al lui Arsenal, mesaj disperat înaintea meciului dintre Tottenham şi Manchester City! "Te rog, fă-ne o favoare"
Pleacă Radu Drăguşin de la Tottenham? Londonezii i-au decis viitorul fundaşului român Pleacă Radu Drăguşin de la Tottenham? Londonezii i-au decis viitorul fundaşului român
Prima reacţie a lui Edelino Ie după ce s-a scris că ar juca la Dinamo! "Trebuia să vin pe 1 mai" Prima reacţie a lui Edelino Ie după ce s-a scris că ar juca la Dinamo! "Trebuia să vin pe 1 mai"
FCSB - CSA Steaua, duelul sezonului în lupta pentru titlu: „„Va fi galeria, e derby, sunt orgolii mari!” FCSB - CSA Steaua, duelul sezonului în lupta pentru titlu: „„Va fi galeria, e derby, sunt orgolii mari!”
Prima echipă naţională care şi-a anunţat lotul pentru EURO 2024 Prima echipă naţională care şi-a anunţat lotul pentru EURO 2024

VIDEO | FCSB - Sepsi 1-0. Joc modest, puncte mari pentru liderul Superligii

Superliga Publicat pe 11 feb 2024

FCSB a câştigat pe teren propriu, cu scorul de 1-0, contra lui Sepsi Sfântu Gheorghe, într-un meci din etapa a 25-a a Superligii.

Golul a fost marcat de Băluţă ’16.

FCSB - Sepsi 1-0 (Băluţă 15), în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start

• FCSB: Târnovanu - Pantea, Ngezana, Dawa, Radunovic - Olaru, Lixandru, Alhassan - Băluţă, Miculescu, Coman
  • Sepsi: Niczuly - Oroian, Kecskes, Ciobotariu, Dumitrescu - Păun - Kallaku, Matei, Aganovic, Ştefan - Safranko

Minutul 90+4: Final de meci! FCSB se impune cu 1-0.

Minutul 79: Phelipe trage în Niczuly, apoi pe respinge Alhassan reia peste.

Minutul 77: Safranko reia din întoarcere mult peste poartă din câţiva metri.

Minutul 45+2: Pauză! FCSB conduce cu 1-0.

Minutul 31: Matei centrează de lângă Pantea la Safranko. Slovacul a trimis cu capul la colţul lung puţin pe lângă poartă.

Minutul 21: Dawa pierde mingea aproape de propriul careu, dar şutul lui Kallaku trece puţin pe lângă poartă.

Minutul 15: GOL FCSB! Alhassan scoate la Băluţă, care păcăleşte mai mulţi adversari şi reia din careu.

Minutul 13: Păun reia cu efect din marginea careului. Târnovanu boxează în corner.

Minutul 2: Coman rămâne singur cu Niczuly, dar reia cu exteriorul pe lângă poartă.

_________________________________________________________________________________________________________________________________________

FCSB vine după rezultatul de egalitate de pe ”Arena Naţională”, scor 1-1, în faţa Farului şi este liderul Superligii, cu 9 puncte peste CFR şi Rapid, înaintea începerii etapei 25. ”Roş-albaştrii” au reuşit o serie de 6 partide consecutive fără înfrângere în campionat.

De cealaltă parte, Sepsi este una dintre echipele care se bat pentru un loc în play-off, aflându-se pe poziţia a 6-a în Superliga, la egalitate de puncte cu Hermannstadt, formaţia de pe locul 7. Covăsnenii au suferit a doua înfrângere din acest început de an, scor 3-1, în faţa Universităţii Craiova.

Ultima întâlnire dintre cele două formaţii s-a încheiat cu victoria echipei bucureştene cu 5-2.