LIVE VIDEO | Sepsi - Dinamo, ASTĂZI, de la 22:00, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Duel complicat pentru „câini” LIVE VIDEO | Sepsi - Dinamo, ASTĂZI, de la 22:00, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Duel complicat pentru „câini”
Premieră stabilită de Ionela şi Marius Cozmiuc. Primul cuplu căsătorit care a fost portdrapel în istoria JO Premieră stabilită de Ionela şi Marius Cozmiuc. Primul cuplu căsătorit care a fost portdrapel în istoria JO
Meciurile tari din Superliga, de sâmbătă, se văd în direct la Prima Sport. Duelurile de astăzi vor fi analizate de experţii Prima Sport în studio-ul Fotbal Show Meciurile tari din Superliga, de sâmbătă, se văd în direct la Prima Sport. Duelurile de astăzi vor fi analizate de experţii Prima Sport în studio-ul Fotbal Show
Gigi Becali i-a făcut o ofertă de nerefuzat jucătorului. „I-am dat exact ce vrea el” Gigi Becali i-a făcut o ofertă de nerefuzat jucătorului. „I-am dat exact ce vrea el”
Mihai Chiruţă, calificat în sferturi la simplu canotaj, după ce terminat pe primul loc în seria sa Mihai Chiruţă, calificat în sferturi la simplu canotaj, după ce terminat pe primul loc în seria sa
 Cine va arbitra derby-ul de duminică din Superliga, CFR Cluj - U. Craiova Cine va arbitra derby-ul de duminică din Superliga, CFR Cluj - U. Craiova

VIDEO | FCSB - Sepsi 1-0. Joc modest, puncte mari pentru liderul Superligii

Superliga Publicat pe 11 feb 2024

FCSB a câştigat pe teren propriu, cu scorul de 1-0, contra lui Sepsi Sfântu Gheorghe, într-un meci din etapa a 25-a a Superligii.

Golul a fost marcat de Băluţă ’16.

FCSB - Sepsi 1-0 (Băluţă 15), în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start

• FCSB: Târnovanu - Pantea, Ngezana, Dawa, Radunovic - Olaru, Lixandru, Alhassan - Băluţă, Miculescu, Coman
  • Sepsi: Niczuly - Oroian, Kecskes, Ciobotariu, Dumitrescu - Păun - Kallaku, Matei, Aganovic, Ştefan - Safranko

Minutul 90+4: Final de meci! FCSB se impune cu 1-0.

Minutul 79: Phelipe trage în Niczuly, apoi pe respinge Alhassan reia peste.

Minutul 77: Safranko reia din întoarcere mult peste poartă din câţiva metri.

Minutul 45+2: Pauză! FCSB conduce cu 1-0.

Minutul 31: Matei centrează de lângă Pantea la Safranko. Slovacul a trimis cu capul la colţul lung puţin pe lângă poartă.

Minutul 21: Dawa pierde mingea aproape de propriul careu, dar şutul lui Kallaku trece puţin pe lângă poartă.

Minutul 15: GOL FCSB! Alhassan scoate la Băluţă, care păcăleşte mai mulţi adversari şi reia din careu.

Minutul 13: Păun reia cu efect din marginea careului. Târnovanu boxează în corner.

Minutul 2: Coman rămâne singur cu Niczuly, dar reia cu exteriorul pe lângă poartă.

_________________________________________________________________________________________________________________________________________

FCSB vine după rezultatul de egalitate de pe ”Arena Naţională”, scor 1-1, în faţa Farului şi este liderul Superligii, cu 9 puncte peste CFR şi Rapid, înaintea începerii etapei 25. ”Roş-albaştrii” au reuşit o serie de 6 partide consecutive fără înfrângere în campionat.

De cealaltă parte, Sepsi este una dintre echipele care se bat pentru un loc în play-off, aflându-se pe poziţia a 6-a în Superliga, la egalitate de puncte cu Hermannstadt, formaţia de pe locul 7. Covăsnenii au suferit a doua înfrângere din acest început de an, scor 3-1, în faţa Universităţii Craiova.

Ultima întâlnire dintre cele două formaţii s-a încheiat cu victoria echipei bucureştene cu 5-2.