”I-am certat un pic pe jucători”. Mircea Rednic şi-a îndeplinit obiectivul la UTA ”I-am certat un pic pe jucători”. Mircea Rednic şi-a îndeplinit obiectivul la UTA
Zoltan Ritli, fostul portar al Stelei, a fost numit director tehnic Zoltan Ritli, fostul portar al Stelei, a fost numit director tehnic
Dorinel Munteanu îşi distruge jucătorii după eşecul cu UTA: ”Greşeală de curtea şcolii!”

George Puşcaş a fost operat! Cât va lipsi atacantul român George Puşcaş a fost operat! Cât va lipsi atacantul român
Mesaj pentru Adrian Mititelu după haosul de la Craiova: ”O poate bate o echipă de Liga 3!”

Sorana Cîrstea s-a calificat în turul trei la Mutua Madrid Open. Ea ar putea să o înfrunte pe Iga Swiatek Sorana Cîrstea s-a calificat în turul trei la Mutua Madrid Open. Ea ar putea să o înfrunte pe Iga Swiatek

VIDEO | FCU Craiova – FC Hermannstadt 1-1. Egal conform cu jocul prestat de cele două formaţii

Superliga Publicat pe 22 oct 2022

FCU Craiova 1948 a terminat la egalitate, pe teren propriu, scor 1-1, meciul cu formaţia FC Hermannstadt, în etapa a 15-a din Superligă.

Oltenii au deschis scorul prin Bahassa, care a înscris în minutul 51 din pasa lui Bauza. Sibienii au egalat în minutul 82, prin Paraschiv.

VIDEO | FC U Craiova – FC Hermannstadt 1-1 (Bahassa 50 / Paraschiv 82), LIVE pe Prima Sport 2 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start:

• FCU Craiova: R. Popa - Negru, Duarte, Paramatti, Huyghebaert - Asamoah, Achim - Sidibe, Bauza, Bahassa - G. Ganea
  • Hermannstadt: Letica - Butean, Bejan, I. Stoica, Opruţ - Răuţă, Biceanu - Balaure, Baba Alhassan, Oroian - D. Paraschiv

Minutul 90+5: Fluier final! Partida se termină 1-1.

Minutul 82: GOL Hermannstadt! Butean centrează din flancul drept, Paraschiv este bine plasat şi egalează.

Minutul 50: GOL FCU Craiova! Bauza centreaza, defensiva adversă nu reuşeşte să îndepărteze pericolul, iar Bahassa marchează primul său gol în Superliga.

Minutul 45+1: Pauză! Este 0-0. Prima repriză nu a adus prea multe ocazii.

Minutul 39: Achim bate cu efect o lovitură liberă. Bauza se înalţă şi trimite razant pe lângă cadrul porţii cu capul.

Minutul 15: Balaure dă o pasă excelentă din lateral lui Oroian, care însă nu a putut marca din poziţie ideală.

------------------------------

FC U Craiova nu a mai câştigat de patru meciuri. A evoluat de trei ori în campionat şi un meci în Cupa României şi a scos două remize şi două eşecuri. De partea cealaltă, sibienii au patru eşecuri la rând, trei în campionat şi una în Cupa României.