S-a scris istorie în Ligue 1! Performanţa reuşită în campionatul francez după 47 ani S-a scris istorie în Ligue 1! Performanţa reuşită în campionatul francez după 47 ani
VIDEO | Corvinul - Şelimbăr, luni, de la 15:00, în direct pe Prima Sport 1. Duel tare în Liga 2 VIDEO | Corvinul - Şelimbăr, luni, de la 15:00, în direct pe Prima Sport 1. Duel tare în Liga 2
VIDEO | Petrolul - FC Botoşani, ASTĂZI, de la 17:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Meci crucial pentru moldoveni VIDEO | Petrolul - FC Botoşani, ASTĂZI, de la 17:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Meci crucial pentru moldoveni
VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Giuleştenii, în căutarea primei victorii din play-off VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Giuleştenii, în căutarea primei victorii din play-off
Laszlo Dioszegi, decizie fără precedent! "Dau primă triplă" | VIDEO EXCLUSIV Laszlo Dioszegi, decizie fără precedent! "Dau primă triplă" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Betis - FC Sevilla 1-1. Fără învingătoare în derby-ul andaluz VIDEO | Betis - FC Sevilla 1-1. Fără învingătoare în derby-ul andaluz

VIDEO | Festival de goluri în Europa League, pe canalele Look Sport! Antwerp - Rangers 3-4. Ianis Hagi a jucat doar un sfert de oră! Toate rezultatele şi golurile

Europa League Publicat de Andrei Ionascu pe 18 feb 2021

AS Roma, Manchester United, Granada, Şahtior Doneţk, Olympiakos şi Villarreal au obţinut victorii convingătoare în manşa tur din 16-imile de finală ale Europa League. A fost o seară cu multe goluri pe canalele Look Sport. Meciurile retur sunt programate peste o săptămână.

Mircea Lucescu şi Dinamo Kiev au reuşit doar o remiză pe teren propriu cu Club Brugge, scor 1-1. Belgienii sunt favoriţi la calificare, iar antrenorul român a recunoscut că adversarii sunt mai pregătiţi din punct de vedere fizic.

Nicolae Stanciu a jucat 73 de minute pentru Slavia Praga în remiza de pe teren propriu cu Leicester, scor 0-0. Mijlocaşul român a fost unul dintre cei mai buni jucători ai echipei cehe şi a avut două ocazii importante de gol.

Portarul Ciprian Tătăruşanu a fost rezervă la AC Milan în remiza din deplasare cu Steaua Roşie Belgrad, scor 2-2. A fost o seară dezamăgitoare pentru italieni, care au condus cu 1-0 şi 2-1 şi au avut superioritate numerică din minutul 77, dar au fost egalaţi în minutul 90+3.

Ianis Hagi a intrat pe teren în minutul 74 al meciului Antwerp – Rangers 3-4 şi a avut o ocazie bună în minutul 81, şutul său trecând milimetric pe lângă poartă.

Surprizele serii au fost meciurile Young Boys Berna – Bayer Leverkusen 4-3 şi Granada – Napoli 2-0.

Benfica - Arsenal 1-1 (Pizzi 55' - penalty / Saka 57'), Look Sport+

Granada - Napoli 2-0 (Herrera 19', Kenedy 21'), Look Sport

Antwerp - Rangers 3-4 (Avenatti 45', Refaelov 45+8' - penalty, Hongla 66' / Aribo 38', Barisic 59' - penalty, 90' - penalty, Kent 84'), Look Sport 2

Salzburg - Villarreal 0-2 (Alcacer 41', Nino 71'), Look Sport 3

Lille - Ajax Amsterdam 1-2 (Weah 72' / Tadic 84' - penalty, Brobbey 89'), looksport.ro/ppv1

Molde - Hoffenheim 3-3 (Ellingsen 41', Ulland-Andersen 70', Fofana 74' / Dabbur 10', 28', Baumgartner 45+4’), looksport.ro/ppv2

Maccabi Tel Aviv - Şahtior Doneţk 0-2 (Alan Patrick 31', Tete 90+3'), looksport.ro/ppv3

Real Sociedad – Manchester United 0-4 (Bruno Fernandes 27', 58', Rashford 65', James 90'), Look Sport+

Steaua Roşie Belgrad – AC Milan 2-2 (Kanga 52' - penalty, Pankov 90+3' / Pankov 43' - autogol, Theo Hernandez 59' - penalty), Look Sport

Slavia Praga – Leicester 0-0, Look Sport 2

Wolfsberger – Tottenham 1-4 (Liendt 55' - penalty / Son 13', Bale 28', Lucas Moura 34', Carlos Vinicius 88'), looksport.ro/ppv2

Sporting Braga – AS Roma 0-2 (Dzeko 5', Mayoral 87'), looksport.ro/ppv1

Krasnodar – Dinamo Zagreb 2-3 (Berg 28', Claesson 69' / Petkovic 15', 54', Atiemwen 75'), looksport.ro/ppv3

Young Boys Berna – Bayer Leverkusen 4-3 (Fassnacht 3', Siebatcheu 19', 89', Meschack 44' / Schick 49', 52', Diaby 68'), Look 4K

Olympiacos – PSV Eindhoven 4-2 (Bouchalakis 9', M'Vila 37', El Arabi 45+2', Masouras 83' / Zahavi 14', 40'), looksport.ro/ppv4

Dinamo Kiev - Club Brugge 1-1 (Buyalskyy 62' / Mechele 67'), Look Sport 3

• Regal fotbalistic, joi, 18 februarie, la posturile Look Sport: toate meciurile din faza „16-imilor” Europa League se văd în direct.
Cele mai tari confruntări din această fază a competiţiei se anunţă Real Sociedad - Manchester United, Lille - Ajax şi Benfica - Arsenal. Totuşi, ca români, cei mai mulţi ochi vor fi aţintiţi pe meciurile în care evoluează conaţionalii noştri.

O misiune infernală va avea Slavia Praga, unde Nicolae Stanciu cel mai probabil titular. Cehii vor înfrunta, la Praga, pe Leicester. Dinamo Kiev, echipă antrenată de Mircea Lucescu l-ar putea avea în primul unsprezece pe Tudor Băluţă. Echipa din Ucraina se va duela pentru un loc în „optimi” cu belgienii de la Club Brugge.

AC Milan, echipă care l-ar putea titulariza în Europa League pe portarul Cprian Tătăruşanu, se deplasează în prima manşă la Belgrad, unde va juca împotriva celor de la Steaua Roşie. În fine, Rangers, care e de aşteptat să-l folosească pe Ianis Hagi din primul minut va juca în Belgia, pe terenul lui Antwerp. Returul tuturor confruntărilor va avea loc o săptămână mai târziu, pe 25 februarie. Iată în continuare programul complet al transmisiunilor:
  • 19:55  Real Sociedad - Manchester United - Look Sport+
  • 19:55  Steaua Rosie Belgrad - AC Milan - Look Sport
  • 19:55  Slavia Praga - Leicester - Look Sport 2
  • 19:55  Dinamo Kiev - Club Brugges - Look Sport 3
  • 19:55  Wolfsberger - Tottenham - LookSport.ro/ppv2
  • 19:55  Sporting Braga - AS Roma - LookSport.ro/ppv1
  • 19:55  Krasnodar - Dinamo Zagreb - LookSport.ro/ppv3
  • 19:55  Young Boys Berna - Leverkusen - Look 4k