Căpitanul lui Dinamo, mesaj clar: ”Singurul meci în care mai depindem de noi!” Căpitanul lui Dinamo, mesaj clar: ”Singurul meci în care mai depindem de noi!”
VIDEO | AS Roma a câştigat în prelungiri cu Udinese, în continuarea meciului întrerupt pe 14 aprilie VIDEO | AS Roma a câştigat în prelungiri cu Udinese, în continuarea meciului întrerupt pe 14 aprilie
VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-0, în direct la Prima Sport 1! Ambele echipe au creat pericol în prima repriză VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-0, în direct la Prima Sport 1! Ambele echipe au creat pericol în prima repriză
Pierdere mare pentru un club cu pretenţii din Superliga: "Nu îi văd în play-off"  | EXCLUSIV Pierdere mare pentru un club cu pretenţii din Superliga: "Nu îi văd în play-off" | EXCLUSIV
Marius Măldărăşanu s-a dezlănţuit după ce FC Hermannstadt a urcat pe primul loc în play-out: ”Le-am citit jocul” Marius Măldărăşanu s-a dezlănţuit după ce FC Hermannstadt a urcat pe primul loc în play-out: ”Le-am citit jocul”
David Puicea, calificat în finala juniorilor la sărituri, de pe locul 5 David Puicea, calificat în finala juniorilor la sărituri, de pe locul 5

VIDEO | Final dramatic în Portugalia - Brazilia, la CM Handbal. Portughezii au apucat să sărbătorească victoria, dar meciul s-a terminat egal. Ce s-a întâmplat

Handbal Publicat pe 18 ian 2023

Portugalia şi Brazilia au remizat, scor 28-28, în partida disputată în Grupa 2 principală de la Campionatul Mondial de Handbal masculin, însă partida a avut parte de un final cu adevărat dramatic.

• CM Handbal masculin se vede în direct pe canalele Prima Sport

La finalul timpului regulamentar, scorul a fost 28-27 pentru Portugalia, iar jucătorii lusitani au început sărbătoarea pe teren, însă arbitrele partidei au decis să folosească arbitrajul video pentru o faza petrecută în ultimele secunde ale confruntării.

Decizia: cartonaş roşu pentru Borges şi lovitură de la 7 metri pentru Brazilia. Dupoux a transformat-o, iar meciul s-a încheiat egal, scor 28-28, cu sărbătoarea brazilienilor.

Vezi mai jos momentele din finalul partidei Portugalia - Brazilia.