Căpitanul lui Dinamo, mesaj clar: ”Singurul meci în care mai depindem de noi!” Căpitanul lui Dinamo, mesaj clar: ”Singurul meci în care mai depindem de noi!”
VIDEO | AS Roma a câştigat în prelungiri cu Udinese, în continuarea meciului întrerupt pe 14 aprilie VIDEO | AS Roma a câştigat în prelungiri cu Udinese, în continuarea meciului întrerupt pe 14 aprilie
VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-0, în direct la Prima Sport 1! Ambele echipe au creat pericol în prima repriză VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-0, în direct la Prima Sport 1! Ambele echipe au creat pericol în prima repriză
Pierdere mare pentru un club cu pretenţii din Superliga: "Nu îi văd în play-off"  | EXCLUSIV Pierdere mare pentru un club cu pretenţii din Superliga: "Nu îi văd în play-off" | EXCLUSIV
Marius Măldărăşanu s-a dezlănţuit după ce FC Hermannstadt a urcat pe primul loc în play-out: ”Le-am citit jocul” Marius Măldărăşanu s-a dezlănţuit după ce FC Hermannstadt a urcat pe primul loc în play-out: ”Le-am citit jocul”
David Puicea, calificat în finala juniorilor la sărituri, de pe locul 5 David Puicea, calificat în finala juniorilor la sărituri, de pe locul 5

VIDEO ǀ Final interzis cardiacilor în play-out! Chindia retrogradează! FC Argeş merge la barajul de menţinere alături de UTA

UTA Arad Publicat pe 19 mai 2023

Chindia Târgovişte a încheiat la egalitate pe teren propriu, partida cu FC Voluntari, în ultima etapă a play-out-ului din Superligă. Dâmboviţenii au revenit după ce a fost condusă cu 2-0, dar au retrogradat în Liga 2.

Chindia şi-a inaugurat stadionul cu o contraperformanţă: căderea în Liga 2.

FC Argeş s-a salvat de la retrogradarea directă, după ce a câştigat clar, cu 3-0, contra celor de la Petrolul. Piteştenii vor juca barajul de menţinere, la fel ca UTA Arad, care a remizat cu FCU Craiova, 1-1.

UTA – FCU Craiova 1-1 (Postolachi 48 / Van Durmen 75), în direct la Prima Sport 1. Echipele de start:

• UTA: Fl. Iacob - Vukcevic, Benga, Hoxhallari, Abeid - Otele, Batha, Ubbink - R. Pop, Postolachi, Stahl;
  • FCU Craiova: Gurău - Negru, Duarte, Huyghebaert, Mascarenhas - Dr. Albu, Vl. Achim - Baeten, Piccolomo, G. Ganea - A. Chiţu;

Minutul 90+5: Final de meci! Se termină 1-1.

Minutul 75: GOL FCU Craiova! Van Durmen aduce egalarea pentru olteni cu o execuţie simplă la căpătul unei acţiuni superbe a lui Bahassa, care a destabilizat defensiva ”Bătrânei Doamne”.

Minutul 64: Gol anulat pentru UTA după consultarea VAR! Reuşita a doua a lui Virgiliu Postolachi este nevalidată de către arbitrajul video pentru fault în atac. Defensiva oltenilor este salvată la o fază în care a arătat deplorabil.

Minutul 48: GOL UTA! Postolachi deschide scorul printr-o lovitură de cap din centrarea livrată din corner de către Ubbink. Este al 10-lea gol stagional pentru atacantul crescut de PSG.

Minutul 1: A început partida!.

FC Argeş - Petrolul 3-0 (Tofan 27, Jobello 85, Jakolis 90+3), în direct la Prima Sport 2. Echipele de start:

• FC Argeş: Micle - Tofan, Dobrosavlevici, Zebic, Rizzi - Njike, Meza Colli, Bassong - Jobello, Garita, Calcan;
  • Petrolul: Vâlceanu - Mathaus, Meijers, R. Grigore - Doua, Diomande, Jefferson, Jair, Ţicu - Irobiso, Grozav;

Minutul 90+8: Final de meci! FC Argeş se impune cu 3-0 şi se salvează de la retrogradare!

Minutul 90+3: GOL FC Argeş! Jakolis marcheză din lovitură liberă de la 25 de metri. Mingea s-a dus la vinclu.

Minutul 85: GOL FC Argeş! Jakolis îl lansează pe Jobello, care apare din spatele defensivei adverse şi îl învinge pe Vâlceanu.

Minutul 72: Încă o lovitură pentru Petrolul! Irobiso este eliminat şi el, pentru un gest nesportiv.

Minutul 61: Moldoveanu intră cu talpa la un adversar. Centralul este chemat la VAR şi îl elimină pe jucătorul prahovenilor.

Minutul 50: Irobiso scapă din marcaj şi înscrie. Dar VAR intervine, iar reuşita este anulată pentru un offside milimetric.

Minutul 27: GOL FC Argeş! Calcan driblează elegant un adversar şi trimite pe jos în careu, de unde Tofan reia în poartă.

Minutul 3: Jobello pătrunde în careu şi trage în forţă din unghi. Vâlceanu respinge în corner.

Chindia – FC Voluntari 2-2 (Neguţ 48, Şerban 75 / Damaşcan 42, Meleke 45+2), în direct la Prima Sport 3. Echipele de start:

• Chindia: D. Moldovan - Orozco, Corinus, Celea, Dumitraşcu - Dulca, Akhmatov - D. Popa, Perianu, Popadiuc - Cooper;
  • FC Voluntari: M. Popa - U. Meleke, Matricardi, Armaş - C. Costin, Raţă, Sigurjonsson, Aliji - Lopes, Nemec, Damaşcan;

Minutul 90+4: Final de meci! Este 2-2, iar Chindia retrogradează!

Minutul 75: GOL Chindia! Şerban egalează, cu o super execuţie din afara careului.

Minutul 48: GOL Chindia! Neguţ reduce diferenţa cu un şut superb din afara careului.

Minutul 45+2 GOL FC Voluntari! Ilfovenii combină excelent, iar apărarea gazdelor este din nou depăşită. Meleke face 2-0.

Minutul 42: GOL FC Voluntari! Celea şi Corinus se încurcă între ei, iar Damaşcan profită şi deschide scorul.

Minutul 17: Bâlbă în defensiva gazdelor. Nemec profită şi reia din 6 metri cu capul puţin pe lângă poartă.