VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili" VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili"
Chiricheş a aflat în direct că Becali l-a criticat: ”Crede că joc la ‘mişto’!” | VIDEO

FCSB, distrusă după ce a pierdut cu Oţelul Galaţi: ”A părut o echipă de retrogradare. Din cale afară de slabi!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele" VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele"
Becali a intrat în direct şi l-a distrus pe jucătorul aşteptat cu braţele deschise: ”Te nenoroceşte!”

Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel

VIDEO | Fiorentina - Lazio 2-1. Gazdele au ratat un penalty şi au trimis de patru ori în bară

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 27 feb 2024

Fiorentina a învins pe teren propriu, scor 2-1, gruparea Lazio Roma, în ultimul meci al etapei a 26 din Serie A.

Gazdele au trimis de trei ori în bară în prima repriză, prin Nico Gonzalez – de două ori şi Belotti, iar cei care au deschis scorul au fost oaspeţii, prin Luis Alberto, în minutul 45.

După pauză Fiorentina a atacat şi a reuşit să egaleze în minutul 61, prin Michael Kayode. Gazdele au mai trimis odată în bară, la penalty-ul lui Nico Gonzalez din minutul 67, însă au marcat golul victoriei două minute mai târziu, prin Giacomo Bonaventura.

AC Fiorentina s-a impus cu 2-1 şi este pe locul 7, cu 41 de puncte, în timp ce Lazio este pe 8, cu 40 de puncte.