Ultima oră
Premieră în acest an la Supercupa României! FRF şi-a dat acordul pentru ca asta să se întâmple Premieră în acest an la Supercupa României! FRF şi-a dat acordul pentru ca asta să se întâmple
Cutremur la FRF! Răzvan Burleanu dă afară omul care i-a fost mâna dreaptă în ultimii 12 ani Cutremur la FRF! Răzvan Burleanu dă afară omul care i-a fost mâna dreaptă în ultimii 12 ani
Ziua şi transferul la Dinamo. După spaniolul Pascual, ”câinii roşii” iau un jucător de la Braga Ziua şi transferul la Dinamo. După spaniolul Pascual, ”câinii roşii” iau un jucător de la Braga
Adelina Ungureanu, căpitanul naţionalei, ruptură de ligament la genunchi după o accidentare în European League Adelina Ungureanu, căpitanul naţionalei, ruptură de ligament la genunchi după o accidentare în European League
Fost jucător la CFR şi Rapid, Ermal Krasniqi a bătut palma cu o nouă echipă! Fost jucător la CFR şi Rapid, Ermal Krasniqi a bătut palma cu o nouă echipă!
Răsturnare de situaţie! Mihai Pintilii, în negocieri avansate pentru revenirea pe bancă Răsturnare de situaţie! Mihai Pintilii, în negocieri avansate pentru revenirea pe bancă

VIDEO | Florin Maxim nu îşi explică ce a fost cu elevii săi. ”Nu îmi găsesc cuvintele! Trebuie să le cer o părere”

Conference League Publicat de Daian Cutu pe 8 aug 2024
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/39126/21696601/2/corvinul-hunedoara-otelul-galati-finala-cupei-romaniei-betano-15-05-2024-2.jpg

Corvinul Hunedoara a pierdut, scor 1-2, cu formaţia kazahă Astana, în prima manşă a turului al treilea preliminar din Conference League.

Antrenorul câştiătoarei Cupei României, Florin Maxim, a declarat că este dezamăgit de cum au gestionat elevii săi repriza a doua.

”Asta vorbeam cu băieţii, singura dată când nu am explicaţii. Nu-mi găsesc cuvintele. Trebuie să ajung în vestiar să le cer o părere şi băieţilor. Am pierdut foarte uşor mingea.

Le-am spus să nu forţăm, să nu-i băgăm în joc. Au aşteptat, au avut răbdare, noi le-am dat mingea, am luat primul gol, al doilea şi am fost incapabili să reacţionăm.

Am avut apoi o tresărire de orgoliu, dar nu am arătat bine deloc în a doua repriză. Mergem acolo să câştigăm şi să ne calificăm, chiar cred în lucrul ăsta.

Două goluri foarte uşoare, e meteahna noastră, nu am ieşit în întâmpinare. Sper să învăţăm din astea şi să mergem mai departe”
, a spus Maxim, la final de meci.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri