Petrolul Ploieşti a învins vineri seara, pe teren propriu, scor 2-1, formaţia FC Botoşani, într-un meci al etapei a 17-a din Superligă.
Florin Pîrvu, antrenorul ”lupilor galbeni”, a fost mulţumit de jocul prestat de echipa sa şi de victoria care îi menţine pe loc de play-off. Tehnicianul a vorbit şi despre problemele financiare de la Petrolul.
Citește și
”Vreau să felicit echipa, pentru că am câştigat acasă. Vreau să felicit şi echipa adversă. A fost un meci cu o intensitate bună. Sunt mulţumit că Ţicu a revenit în echipă, a şi reuşit să marcheze. Lucrurile sunt bune şi la noi.
Eu am vorbit cu băieţii, am respectat ce am discutat. Repriza a doua am reuşit să marcăm, am controlat jocul în totalitate. A venit acel penalty, dar mă bucur că rezultatul a rămas pozitiv.
(n.r. despre problemele de la club) Noi am discutat, iar lucrurile sunt acum în ordine. A existat o lipsă de comunicare.
Sperăm ca datele care au fost promise să se respecte. Suntem în obiectiv, noi ne-am făcut treaba şi lucrurile sunt în regulă”, a spus Florin Pîrvu, la finalul meciului cu FC Botoşani.
VIDEO | Petrolul - FC Botoşani 2-1