Pavol Safranko, dorit de o forţă din Superliga. ”Mie mi-ar părea foarte rău dacă l-ar lua” Pavol Safranko, dorit de o forţă din Superliga. ”Mie mi-ar părea foarte rău dacă l-ar lua”
"E ca la şcoală, nu îţi iubeşti profesorul". Răzvan Pleşca, discurs interesant despre relaţia dintre jucători şi antrenor | VIDEO EXCLUSIV "E ca la şcoală, nu îţi iubeşti profesorul". Răzvan Pleşca, discurs interesant despre relaţia dintre jucători şi antrenor | VIDEO EXCLUSIV
Irina Begu s-a oprit în semifinale la turneul ITF de la Wiesbaden Irina Begu s-a oprit în semifinale la turneul ITF de la Wiesbaden
”Şiretlicul” lui Răzvan Pleşca atunci când un adversar executa penalty | EXCLUSIV ”Şiretlicul” lui Răzvan Pleşca atunci când un adversar executa penalty | EXCLUSIV
”Noi am forţat, dar nu am avut luciditate”. Florin Maxim, foarte dezamăgit de eşecul contra promovatei Unirea Slobozia ”Noi am forţat, dar nu am avut luciditate”. Florin Maxim, foarte dezamăgit de eşecul contra promovatei Unirea Slobozia
Dezvăluiri din vestiarul de la Botoşani | VIDEO EXCLUSIV Dezvăluiri din vestiarul de la Botoşani | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă”

FCSB Publicat de Daian Cutu pe 25 apr 2024

FCSB a încheiat la egalitate în deplasare, scor 2-2, cu formaţia Sepsi OSK, în etapa a şasea din play-off-ul Superligii.

Florinel Coman a marcat, dar a fost schimbat în minutul 19. Starul celor de la FCSB speră să nu fie ceva grav.

”Am simţit ceva la inghinali, nu am mai continuat. Sper ca în zilele următoare să nu am nicio problemă. Mereu când jucăm cu Sepsi trebuie să ănchidem meciul din ăprima repriză, când joacă acasă prind aripi. Au fost greşeli omeneşti pe final, trebuie să le eliminăm, ne-am dominat pe final. Dacă eram pragmatici în prima repriză, trebuia să închidem meciul în prima repriză, când am avut ocazii.

Îi simt puternici pe băieţi, cu un singur gând, de a termina cât mai repede. Trebuie să te sacrifici mult, să treci prin multe stări pentru a deveni campioni. Aşteptăm următorul meci, nu trebuie să dramatizăm, ceea ce contează e ce am reuşit să clădim în acest campionat, nu se dărâmă acum.

Nu simt, după ce am ieşit, am reuşit să marcăm. A fost o conjunctură, nu se pune problema de aşa ceva. Chiricheş face parte din familie, e un tip profesionist, avem ce învăţa de la el. Avem nevoie de el, sper să-şi revină cât mai repede.

Un meci dificil cu Farul. Din păcate, ultimele meciuri pe Arenă au fost foarte grele cu ei, sperăm să rupem blestemul şi să câştigăm”,