Ana Bogdan a abandonat în primul tur al turneului Trophée Clarins Ana Bogdan a abandonat în primul tur al turneului Trophée Clarins
Constantin Budescu s-a despărţit de Farul, dar ar putea continua în fotbalul românesc Constantin Budescu s-a despărţit de Farul, dar ar putea continua în fotbalul românesc
S-a stabilit cine va arbitra finala Ligii Campionilor! S-a stabilit cine va arbitra finala Ligii Campionilor!
Istvan Kovacs va arbitra finala Ligii Europa. Este al doilea meci pentru un trofeu continental din cariera centralului Istvan Kovacs va arbitra finala Ligii Europa. Este al doilea meci pentru un trofeu continental din cariera centralului
Val de plecări de la FCU Craiova după retrogradare. ”Mulţumim pentru efortul depus” Val de plecări de la FCU Craiova după retrogradare. ”Mulţumim pentru efortul depus”
Adversarii României din primul tur al calificărilor pentru Euro U17 2025 Adversarii României din primul tur al calificărilor pentru Euro U17 2025

VIDEO | Francesco Bagnaia s-a impus în Marele Premiu al Spaniei, după un duel palpitant cu Marc Marquez

Auto-Moto Publicat de Daian Cutu pe 28 apr 2024

Italianul Francesco Bagnaia (Ducati) a câştigat în Spania, impunându-se în faţa spaniolului Marc Marquez (Ducati-Gresini).

Dublul campion mondial Francesco Bagnaia s-a impus duminică pe circuitul Jerez de la Frontera, câştigând al doilea Mare Premiu al sezonului, după cel din Qatar, disputat la încpeutul lunii martie.

Spaniolul Marc Marquez, sextuplu campion mondial, a plecat din pole-position pentru a 65-a oară în carieră, dar a încheiat pe locul secund. A fost primul pole-position al catalanului la noua sa echipă, Ducati-Gresini.

Podiumul a fost completat de un al italian, Marco Bezzecchi (Ducati-VR46).

În clasamentul general conduce spaniolul Jorge Martin (Prima Pramac Racing), cu 92 de puncte, urmat de Bagnaia, cu 75 de puncte şi de italianul Enea Bastianini (Ducati), cu 70 de puncte.