Zoltan Ritli, fostul portar al Stelei, a fost numit director tehnic Zoltan Ritli, fostul portar al Stelei, a fost numit director tehnic
Dorinel Munteanu îşi distruge jucătorii după eşecul cu UTA: ”Greşeală de curtea şcolii!”

George Puşcaş a fost operat! Cât va lipsi atacantul român George Puşcaş a fost operat! Cât va lipsi atacantul român
Mesaj pentru Adrian Mititelu după haosul de la Craiova: ”O poate bate o echipă de Liga 3!”

Sorana Cîrstea s-a calificat în turul trei la Mutua Madrid Open. Ea ar putea să o înfrunte pe Iga Swiatek Sorana Cîrstea s-a calificat în turul trei la Mutua Madrid Open. Ea ar putea să o înfrunte pe Iga Swiatek
VIDEO | Ploaia a creat mari probleme la Sibiu! Organizatorii au făcut eforturi mari pentru ca Hermannstadt - Petrolul să se joace VIDEO | Ploaia a creat mari probleme la Sibiu! Organizatorii au făcut eforturi mari pentru ca Hermannstadt - Petrolul să se joace

VIDEO | Franţa răpune Suedia şi va juca finala mondialului de handbal cu Danemarca. Ludovic Fabregas a fost decisiv

Handbal Publicat de Daian Cutu pe 27 ian 2023

Deţinătoarea trofeului, Danemarca şi campioana olimpică Franţa vor disputa finala Campionatului Mondial de handbal masculin, din Polonia şi Suedia, după ce au eliminat, vineri, în semifinale, reprezentativele Spaniei, respectiv Suediei.

Danezii s-au impus în faţa Spaniei cu scorul de 26-23 (15-10), iar în cea de-a doua semifinală a câştigat Franţa, scor 31-26 (16-12), cu Suedia.

Cele două confruntări din penultimul act sunt identice cu cele de la ediţiile CM din 2011 şi 2021, dar şi din semifinalele Campionatului European din 2018 şi 2022.

Tot vineri, în primele meciuri pentru locurile 5-8: Germania - Egipt 35-34, după prelungiri, şi Norvegia - Ungaria 33-25. Astfel, Germania - Norvegia vor juca pentru clasarea finală pe locul 5, iar învinsele Egipt - Ungaria pentru locul 7.

Duminică vor avea loc finalele CM, între Spania - Suedia pentru medalia de bronz, respectiv între Danemarca - Franţa, pentru trofeu, într-o reeditare a finalei Jocurilor Olimpice din 2022.