FOTE Friuli Veneţia Giulia 2023: locul 4 pentru România la snowboard
Kolo Toure, demis de la Wigan după ce echipa nu a câştigat niciun meci cu el pe bancă. Ivorianul era în funcţie din 29 noiembrie
FCSB a numit un nou coordonator al centrului de copii şi juniori. Alegerea lui Gigi Becali

Ronaldo şi Al Nassr, eliminaţi în semifinalele Cupei Arabiei Saudite. Cifrele lui CR7 în meciul cu Al Ittihad Ronaldo şi Al Nassr, eliminaţi în semifinalele Cupei Arabiei Saudite. Cifrele lui CR7 în meciul cu Al Ittihad
PAOK Salonic s-a calificat în semifinalele Cupei Greciei. Echipa lui Răzvan Lucescu a eliminat Panathinaikos în sferturi
Ucraina ameninţă că va boicota JO de la Paris dacă Rusia va fi invitată

VIDEO ǀ FSV Mainz – Borussia Dortmund 1-2, în etapa a 17-a din Bundesliga. Golul victoriei a fost înscris în prelungiri

Borussia Dortmund Publicat pe miercuri, 22:20

În direct la Prima Sport 1, echipa germană Borussia Dortmund a învins miercuri, în deplasare, scor 2-1, formaţia FSV Mainz, cu un gol marcat în minutul 90+3, într-o partidă contând pentru etapa a 17-a din Bundesliga.

Meciul de pe MEWA Arena a început în forţă, cu primele zece minute foarte intense. Gazdele au deschis scorul prin Jae-sung Lee, în minutul 2, dar Borussia a egalat foarte repede, în minutul 4, prin Julian Ryerson. A urmat ocazia lui Youssoufa Moukoko, din minutul 8, când portarul Dahmen a avut o intervenţie salvatoare. Primele 13 minute au adus numai puţin de patru şuturi pe poartă, din care trei au fost ale oaspeţilor.

Atacurile au continuat de o parte şi de cealaltă, Anton Stach (Mainz) ratând o ocazie mare în minutul 88, dar partida s-a încheiat cu victoria Borussiei. Giovanni Reyna a înscris golul decisiv în minutul 90+3, la un corner. Reyna se află la al doilea meci consecutiv în care marchează golul victoriei pentru Borussia Dortmund.

Borussia a urcat pe locul 3, cu 31 de puncte, la cinci puncte de liderul Bayern Munchen.