Lăcrămioara Perijoc s-a calificat în finala Europenelor de la Belgrd, în cadrul categoriei 54 de kilograme Lăcrămioara Perijoc s-a calificat în finala Europenelor de la Belgrd, în cadrul categoriei 54 de kilograme
WADA a numit un procuror independent în cazul celor 23 de înotători chinezi depistaţi pozitiv în 2021 WADA a numit un procuror independent în cazul celor 23 de înotători chinezi depistaţi pozitiv în 2021
Fostul tenisman Boris Becker a scăpat de falimentul personal Fostul tenisman Boris Becker a scăpat de falimentul personal
Tibor Selymes a fost demis şi a răbufnit la adresa preşedintelui. ”El se tot chinuie săracul” Tibor Selymes a fost demis şi a răbufnit la adresa preşedintelui. ”El se tot chinuie săracul”
VIDEO | Hermannstadt - Petrolul 2-0, în direct la Prima Sport 1! Stoica dublează avantajul gazdelor VIDEO | Hermannstadt - Petrolul 2-0, în direct la Prima Sport 1! Stoica dublează avantajul gazdelor
”I-am certat un pic pe jucători”. Mircea Rednic şi-a îndeplinit obiectivul la UTA ”I-am certat un pic pe jucători”. Mircea Rednic şi-a îndeplinit obiectivul la UTA

VIDEO ǀ FSV Mainz – Borussia Dortmund 1-2, în etapa a 17-a din Bundesliga. Golul victoriei a fost înscris în prelungiri

Borussia Dortmund Publicat pe 25 ian 2023

În direct la Prima Sport 1, echipa germană Borussia Dortmund a învins miercuri, în deplasare, scor 2-1, formaţia FSV Mainz, cu un gol marcat în minutul 90+3, într-o partidă contând pentru etapa a 17-a din Bundesliga.

Meciul de pe MEWA Arena a început în forţă, cu primele zece minute foarte intense. Gazdele au deschis scorul prin Jae-sung Lee, în minutul 2, dar Borussia a egalat foarte repede, în minutul 4, prin Julian Ryerson. A urmat ocazia lui Youssoufa Moukoko, din minutul 8, când portarul Dahmen a avut o intervenţie salvatoare. Primele 13 minute au adus numai puţin de patru şuturi pe poartă, din care trei au fost ale oaspeţilor.

Atacurile au continuat de o parte şi de cealaltă, Anton Stach (Mainz) ratând o ocazie mare în minutul 88, dar partida s-a încheiat cu victoria Borussiei. Giovanni Reyna a înscris golul decisiv în minutul 90+3, la un corner. Reyna se află la al doilea meci consecutiv în care marchează golul victoriei pentru Borussia Dortmund.

Borussia a urcat pe locul 3, cu 31 de puncte, la cinci puncte de liderul Bayern Munchen.