VIDEO | Leo Messi înscrie pe bandă rulantă la Inter Miami VIDEO | Leo Messi înscrie pe bandă rulantă la Inter Miami
Bomba momentului în războiul dintre CSA şi FCSB: „Am înţeles că va reveni la Steaua!” Bomba momentului în războiul dintre CSA şi FCSB: „Am înţeles că va reveni la Steaua!”
VIDEO | Gloria Buzău - CS Mioveni 1-0, în direct pe Prima Sport 1! Chică-Roşă deschide scorul VIDEO | Gloria Buzău - CS Mioveni 1-0, în direct pe Prima Sport 1! Chică-Roşă deschide scorul
Cine va arbitra partida, de luni, din play-off-ul Superligii, Rapid - Universitatea Craiova Cine va arbitra partida, de luni, din play-off-ul Superligii, Rapid - Universitatea Craiova
A fost ales preşedinte al clubului FC Porto şi a pus capăt domniei lui Pinto da Costa, după 42 de ani A fost ales preşedinte al clubului FC Porto şi a pus capăt domniei lui Pinto da Costa, după 42 de ani
Gigi Becali vrea să îi fure fundaşul lui Hagi: „Semnează!” Gigi Becali vrea să îi fure fundaşul lui Hagi: „Semnează!”

VIDEO | Gafa anului în Premier League! Greşeala uluitoare a lui Ramsdale a fost la un pas să o coste scump pe Arsenal

Premier League Publicat de Tudor Moisa pe 9 mar 2024

Arsenal a câştigat cu Brentford, scor 2-1, sâmbătă seară.

Declan Rice a deschis scorul pentru Arsenal, în minutul 19, după o centrare perfectă reuşită de White.

Când nu se mai aştepta nimeni, la ultima fază a primei reprize, Brentford a egalat după ce Ramsdale a gafat ca în curtea şcolii. Portarul tunarilor s-a complicat şi când a vrut să scape de minge a degajat în Wissa, în minutul 45+4, balonul intrând în plasă din atacantul congolez.

Până la urmă, Arsenal a obţinut toate cele trei puncte, graţie reuşitei lui Havertz din minutul 86. Greşeala lui Ramsdale se putea dovedi foarte importantă, deoarece fiecare punct contează în lupta strânsă pentru titlu din Premier League. Arsenal are 64 de puncte, Liverpool 63, iar Manchester City 62. Mâine, de la 17:45, Liverpool o va întâlni pe Manchester City.