Lăcrămioara Perijoc s-a calificat în finala Europenelor de la Belgrd, în cadrul categoriei 54 de kilograme Lăcrămioara Perijoc s-a calificat în finala Europenelor de la Belgrd, în cadrul categoriei 54 de kilograme
WADA a numit un procuror independent în cazul celor 23 de înotători chinezi depistaţi pozitiv în 2021 WADA a numit un procuror independent în cazul celor 23 de înotători chinezi depistaţi pozitiv în 2021
Fostul tenisman Boris Becker a scăpat de falimentul personal Fostul tenisman Boris Becker a scăpat de falimentul personal
Tibor Selymes a fost demis şi a răbufnit la adresa preşedintelui. ”El se tot chinuie săracul” Tibor Selymes a fost demis şi a răbufnit la adresa preşedintelui. ”El se tot chinuie săracul”
VIDEO | Hermannstadt - Petrolul 2-0, în direct la Prima Sport 1! Stoica dublează avantajul gazdelor VIDEO | Hermannstadt - Petrolul 2-0, în direct la Prima Sport 1! Stoica dublează avantajul gazdelor
”I-am certat un pic pe jucători”. Mircea Rednic şi-a îndeplinit obiectivul la UTA ”I-am certat un pic pe jucători”. Mircea Rednic şi-a îndeplinit obiectivul la UTA

VIDEO | Gafă impardonabilă a lui Ionuţ Radu! Ce a putut face în meciul lui Auxerre

Stranieri Publicat pe 26 feb 2023

Auxerre, echipă pentru care joacă portarul Ionuţ Radu, a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 1-0, formaţia Lorient, într-un meci din etapa a 25-a a campionatului Franţei. Confruntarea a fost LIVE pe Prima Sport 2 şi www.primaplay.ro.

Radu a fost integralist în poarta lui Auxerre, dar a făcut şi o mare eroare. În repriza a doua a ţinut mingea prea mult în mâini, motiv pentru care s-a acordat lovitură liberă indirectă. Însă, Auxerre a scăpat cu faţa curată.

Golul victoriei echipei românului a fost marcat de Raveloson, în minutul 58, iar în final Ionuţ Radu a avut o intervenţie spectaculoasă. A scos de lângă bară un şut foarte bun, din careu, în minutele adiţionale.

Partidele Ajaccio – Troyes, Clermont – Strasbourg, Nantes – Rennes, Reims – Toulouse, Monaco – Nice şi Marseille – PSG au loc tot duminică.

Auxerre ocupă locul 16 în clasament, cu 21 de puncte, în timp ce Lorient este pe şapte, cu 39 de puncte.