Jucătorul Rapidului care ar face faţă fără problemă la granzii fotbalului: „Joacă la jumătate dintre echipele valoroase ale Europei” Jucătorul Rapidului care ar face faţă fără problemă la granzii fotbalului: „Joacă la jumătate dintre echipele valoroase ale Europei”
FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara
Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras
Canotaj | Patru echipaje tricolore s-au calificat vineri în finalele pentru medalii. În total, sunt zece bărci ale României în finalele A

Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting
5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro 5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro

VIDEO | Gafă mare de arbitraj în FC U Craiova - UTA. Lucian Goian, tranşant: "E viciere de rezultat!"

FC U Craiova 1948 Publicat pe 1 mai 2022

Lucian Goian şi Ionuţ Rada consideră că arbitrul Sorin Costreie a făcut o mare eroare în minutul 47 al meciului FC U Craiova - UTA Arad (1-0), la faza premergătoare golului marcat de olteni.

Bauza l-a faultat grosolan pe portarul Balauru, dar centralul a decis invers: cartonaş galben pentru goalkeeper-ul arădenilor şi lovitură liberă în favoarea gazdelor. Din faultul fluierat eronat, gazdele au marcat singurul gol al meciului, iar decizia lui Costreie e considerată viciere de rezultat de către Lucian Goian:

"Este fault de cartonaş roşu! Îi prinde piciorul pe pământ într-o poziţie nefirească. Balauru probabil are articulaţii bune. Un jucător mai firav îşi rupe toate ligamentele de la gleznă. Este un fel de viciere de rezultat! Am avut două-trei etape mai liniştite din punctul de vedere al arbitrajului, dar acum au apărut iar probleme. Dacă aveam VAR, intervenea sau nu? Dacă nu consideră că e de roşu, atunci rămâne lovitură liberă. E interesant! Aş scoate în evidenţă reacţia lui Bauza. Ştie că l-a călcat pe portar, apoi cere cartonaş. E o reacţie lipsită de fair-play, nu are ce căuta pe un teren de fotbal!", a spus fostul fundaş, la Fotbal Show.

"În primă fază am avut impresia că mai urma un pas. Dar Bauza putea să evite acest atac. Putea să sară peste portar, să-l evite, dar probabil a căutat contactul", a punctat şi Ionuţ Rada.