Ultima oră
Fabio Cannavaro, cu moralul la pământ după eliminarea Uzbekistanului de la Mondial: ”Credeţi că nu sunt nervos? Nu-mi place să pierd” Fabio Cannavaro, cu moralul la pământ după eliminarea Uzbekistanului de la Mondial: ”Credeţi că nu sunt nervos? Nu-mi place să pierd”
Şocant! Un fotbalist argentinian şi-a pierdut soţia şi copiii după cutremurele din Venezuela Şocant! Un fotbalist argentinian şi-a pierdut soţia şi copiii după cutremurele din Venezuela
CM intră în fazele eliminatorii! Portugalia - Croaţia e capul de afiaş al şaisprezecimilor CM intră în fazele eliminatorii! Portugalia - Croaţia e capul de afiaş al şaisprezecimilor
Nu se mai opreşte din recorduri! Ce performanţă a reuşit Lionel Messi la meciul cu Iordania Nu se mai opreşte din recorduri! Ce performanţă a reuşit Lionel Messi la meciul cu Iordania
Algeria - Austria 3-3. Fabulos! Remiza ce le duce pe ambele mai departe, decisă de două goluri în prelungiri Algeria - Austria 3-3. Fabulos! Remiza ce le duce pe ambele mai departe, decisă de două goluri în prelungiri
Iordania - Argentina 1-3. Messi a intrat în repriza secundă şi a marcat! Meciul a fost arbitrat de Istvan Kovacs Iordania - Argentina 1-3. Messi a intrat în repriza secundă şi a marcat! Meciul a fost arbitrat de Istvan Kovacs

VIDEO | Gane vrea să profite la maxim de surprizele din echipa de start a celor de la FCSB. ”E un moment şi o nouă oportunitate de a ne lua revanşa”

Cupa României Publicat de Daian Cutu pe 10 feb 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38111/19968039/1/gane.jpg

Dinamo şi FCSB se întâlnesc din nou, dar de data aceasta în 8-imile Cupei României. Partida e programată miercuri, de la ora 20:30, pe Look Sport+.

Jerry Gane speră să profite de ”11-le” trimite de rivali, în care se regăsesc nouă jucători de rezervă, iar Nedelcu şi Haruţ nu sunt folosiţi pe posturile lor. De asemenea, tehnicianul ”câinilor” este ferm convins că elevii săi post câştiga competiţia şi salva astfel un sezon extrem de dificil, în care au supravieţuit doar prin suporteri.

”E un moment şi o nouă oportunitate de a ne lua revanşa. Am văzut formaţia lor, au schimbat 9 jucători. E problema lor.

*(n.r. legat de obiectivul echipei în această competiţie) E mai greu, avem problemele noastre, dar luptăm pentru a ne califica. Cupa rămâne un obiectiv pentru Dinamo, indiferent de condiţii, rămâne un obiectiv clar. În ultima perioadă au fost meciuri tari, au fost două rezultate negative cu FCSB şi Craiova, dar au fost meciuri în care am jucat bine. Nu devine o problemă că nu am marcat, dar mă aştept ca jucătorii mei de atac să înscrie.

(n.r. cele două transferuri) Morsay e un jucător care îmi place, astăzi sper să am şansa să îl pun să joace, iar portarul este bun, dar pentru mine opţiunea numărul unu este Eşanu. Nu ne sperie jucătorii de la FCSB, intensitatea din teren e mare, jucătorii trebuie să controleze acest lucru, nu e uşor, ştiţi foarte bine ce înseamnă aceste dueluri.

Sunt singurii care ne ajută! Fac eforturi mari să avem linişte la echipă, nu e uşor, mai sunt multe de pus la punct, nu e uşor, sper să avem acea stabilitate la nivel administrativ pe care ne-o dorim”, a declarat tehnicianul ”câinilor” înainte de marele derby.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Cupa României

Ultimele articole Toate articolele