Van Dijk le cere coechipierilor săi să se autodepăşească după eşecul cu Everton. „Toată lumea trebuie să se uite în oglindă” Van Dijk le cere coechipierilor săi să se autodepăşească după eşecul cu Everton. „Toată lumea trebuie să se uite în oglindă”
Xavi şi-a motivat alegerea, după discuţia cu preşedintele Barcelonei. „Proiectul nu s-a terminat” Xavi şi-a motivat alegerea, după discuţia cu preşedintele Barcelonei. „Proiectul nu s-a terminat”
Duel istoric pe zgura de la Madrid! Rafa Nadal, faţă în faţă cu un puşti de 16 ani Duel istoric pe zgura de la Madrid! Rafa Nadal, faţă în faţă cu un puşti de 16 ani
Alertă în Bănie! Universitatea Craiova va avea o absenţă de marcă la duelul cu CFR Cluj Alertă în Bănie! Universitatea Craiova va avea o absenţă de marcă la duelul cu CFR Cluj
Brigada de arbitri delegată pentru partida care poate fi decisivă în lupta la retrogradare, Dinamo - FC Voluntari Brigada de arbitri delegată pentru partida care poate fi decisivă în lupta la retrogradare, Dinamo - FC Voluntari
Iuliana Demetrescu, delegată la o semifinală de Champions League Iuliana Demetrescu, delegată la o semifinală de Champions League

VIDEO | Gest emoţionant făcut de Andrei Cordea, după ce a marcat în poarta lui FC Voluntari

FCSB Publicat de Daian Cutu pe 14 mai 2022

FC Voluntari - FCSB se vede în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro, de la ora 21:00, într-un meci pe care roş-albaştrii sunt obligaţi să-l câştige pentru a trece peste CFR Cluj în clasament şi a se asigura că atacă ultima etapă cu şanse reale la câştigarea primului titlu în Casa Liga 1 după o pauză de şapte ani. Cele mai importante faze ale meciului de pe Arena Naţională se vor vedea în format live video pe www.primasport.ro.

Andrei Cordea a reuşit să deschidă scorul în minutul 44, după o fază creată de Darius Olaru. FCSB nu s-a putut bucura prea mult, deoarece Nemec a egalat pentru Voluntari, chiar înainte de pauză.

Cordea a oferit un moment emoţionant şi a dedicat reuşita colegului Răzvan Oaidă, care trece prin momente grele, după ce mama sa a murit, fiind răpusă de o boală incurabilă.