VIDEO | Real Madrid - Bayern Munchen 2-1. Remontada realizată de Joselu îi duce pe ”galactici” în finala Ligii Campionilor VIDEO | Real Madrid - Bayern Munchen 2-1. Remontada realizată de Joselu îi duce pe ”galactici” în finala Ligii Campionilor
Flacăra olimpică a ajuns în Franţa. Momente spectaculoase la Marsilia Flacăra olimpică a ajuns în Franţa. Momente spectaculoase la Marsilia
A jucat în semifinala ”UEFAntastică” şi acum a intrat în politică. Candidează pentru o funcţie importantă A jucat în semifinala ”UEFAntastică” şi acum a intrat în politică. Candidează pentru o funcţie importantă
”Este o listă mult mai lungă”. Denis Politic, dorit de o formaţie cu pretenţii din Superliga ”Este o listă mult mai lungă”. Denis Politic, dorit de o formaţie cu pretenţii din Superliga
Fiorentina, prima finalistă a Conference League. Italienii au trecut de Club Brugge Fiorentina, prima finalistă a Conference League. Italienii au trecut de Club Brugge
Jose Mourinho regretă că a refuzat să antreneze Portugalia. "Am făcut o greşeală" Jose Mourinho regretă că a refuzat să antreneze Portugalia. "Am făcut o greşeală"

VIDEO | Getafe iese din zona retrogradării după victoria cu Elche, scor 3-1

La Liga Publicat de Andrei Ionascu pe 11 ian 2021

Getafe a câştigat meciul din deplasare cu Elche, scor 3-1, în etapa a 18-a din LaLiga, în direct pe Look Sport. Echipa antrenată de către Joseph Bordalas s-a îndepărtat de zona retrogradării.

Prima repriză a fost echilibrată, iar scorul la pauză a fost 1-1. Elche a înscris prima, prin Guti, în minutul 4. Getafe a egalat în 39, după reuşita lui Cucurella.

Echilibrul s-a rupt în minutul 52, când mijlocaşul Marcone de la Elche a fost eliminat. Oaspeţii au preluat controlul jocului şi au înscris de două ori, prin Mata (69') şi Angel (86' - penalty).

Elche rămâne fără victorie în LaLiga din 23 octombrie 2020 şi ocupă un loc retrogradabil.