Jaqueline Cristian s-a calificat în turul secund la Madrid. Prestaţie perfectă contra unei jucătoare mai bine clasată Jaqueline Cristian s-a calificat în turul secund la Madrid. Prestaţie perfectă contra unei jucătoare mai bine clasată
Final de sezon perfect pentru Gică Hagi. ”Acum e bine, am revenit la identitatea noastră” Final de sezon perfect pentru Gică Hagi. ”Acum e bine, am revenit la identitatea noastră”
VIDEO | Sepsi - FCSB 0-0, în direct la Prima Sport 1! Ocazie mare irosită de Tavi Popescu în minutul 1 VIDEO | Sepsi - FCSB 0-0, în direct la Prima Sport 1! Ocazie mare irosită de Tavi Popescu în minutul 1
VIDEO | Louis Munteanu, imposibil de neconvocat la EURO. ”Sper să fiu şi eu acolo” VIDEO | Louis Munteanu, imposibil de neconvocat la EURO. ”Sper să fiu şi eu acolo”
Unirea Slobozia va juca pentru prima dată în Superliga! Ialomiţenii sunt promovaţi matematic după succesul de la Mioveni Unirea Slobozia va juca pentru prima dată în Superliga! Ialomiţenii sunt promovaţi matematic după succesul de la Mioveni
Ar fi o mega lovitură! Risto Radunovic, dorit de o rivală din play-off a celor de la FCSB Ar fi o mega lovitură! Risto Radunovic, dorit de o rivală din play-off a celor de la FCSB

VIDEO | Gică Hagi a aflat în direct despre cazul de dopaj al Simonei Halep. Cum a reacţionat "Regele" şi cum a caracterizat meciul cu Rapid

Farul Constanta Publicat pe 21 oct 2022

Gică Hagi acordă credit Rapidului şi lui Adrian Mutu pentru evoluţia bună din meciul din Giuleşti, terminat la egalitate, scor 1-1. Antrenorul Farului a aflat în direct că Simona Halep a avut un test pozitiv la US Open, dar s-a ferit să comenteze subiectul.
"Care veste? Eu am avut meci, nu ştiu. Mă scuzaţi, am avut de pregătit meciul şi nu ştiu absolut nimic. N-am informaţii, nu ştiu şi nu e teritoriul meu. Eu trebuie să vorbesc de ale mele. Mă scuzaţi, dar nu pot răspunde", a spus Hagi, în momentul în care a aflat că Simona Halep a fost suspendată pentru folosirea unei substanţe interzise.

Legat de meci, Hagi le-a reproşat jucătorilor săi lipsa dinamicii în repriza a doua, dar a rămas cu impresia că cele 90 de minute din Giuleşti au fost unele de un nivel foarte ridicat:

"În primul rând felicit Rapidul, au făcut un meci foarte bun, mai ales în repriza a doua, şi ne-au dominat. Cred că în prima repriză meciul a fost echilibrat, am avut şi noi ocaziile noastre. În a doua repriză, din păcate, nu am fost cum trebuia. Au avut spaţii, au combinat, de acolo a venit şi dominarea lor. Lăsând la o parte anumite faza în care cred că meritau mai mult la unele faulturi la care arbitrii puteau fi mai atenţi....

Rapidul a jucat bine. Noi, probabil, nu am pus aceeaşi presiune, pentru că trebuie să pui presiune. Eram statici, nu aveam dinamică şi ei, cu publicul, au venit şi au creat. Ştiam că dacă-i laşi să vină în careu aduc mingi şi devin periculoşi. L-am felicitat pe Mutu şi la început şi după. În prima repriză putea fi 3-0 pentru noi. Am avut ocazii foarte clare! Apoi, recunosc meritele, de aceea am şi felicitat Rapidul.

Când echipa a jucat bine, jucătorii au jucat bine. Când colectiv nu am făcut ce trebuia, am dat adversarului iniţiativa şi au avut o evoluţie foarte bună. Pentru noi e un punct în deplasare la o echipă foarte bună. Două echipe bune, care au făcut un meci care a meritat să fie văzut la televizor, cu ocazii multe şi fotbalişti buni. Vom vedea, călătoria e lungă şi vom vedea ce vom face în retur. Ritmul şi intensitatea au fost foarte ridicate. Ei au fost mai dinamici, dar şi noi am avut calitate. Grameni mi-a spus că nu mai poate şi l-am schimbat", a punctat Hagi.