FOTE Friuli Veneţia Giulia 2023: locul 4 pentru România la snowboard
Kolo Toure, demis de la Wigan după ce echipa nu a câştigat niciun meci cu el pe bancă. Ivorianul era în funcţie din 29 noiembrie
FCSB a numit un nou coordonator al centrului de copii şi juniori. Alegerea lui Gigi Becali

Ronaldo şi Al Nassr, eliminaţi în semifinalele Cupei Arabiei Saudite. Cifrele lui CR7 în meciul cu Al Ittihad Ronaldo şi Al Nassr, eliminaţi în semifinalele Cupei Arabiei Saudite. Cifrele lui CR7 în meciul cu Al Ittihad
PAOK Salonic s-a calificat în semifinalele Cupei Greciei. Echipa lui Răzvan Lucescu a eliminat Panathinaikos în sferturi
Ucraina ameninţă că va boicota JO de la Paris dacă Rusia va fi invitată

VIDEO | Gică Hagi, dezamăgit de felul în care a arătat echipa sa. ”O lecţie importantă pentru noi”

Farul Constanta Publicat de Ovidiu Neacşu pe luni, 22:55

CFR Cluj s-a impus cu 3-0 în faţa echipei Farul Constanţa şi a urcat pe prima poziţie în clasamentul SuperLigii. Ardelenii au marcat toate cele trei goluri în a doua repriză, iar Krasniqi, jucătorul transferat de CFR în acestă iarnă, a avut un debut perfect, reuşind un gol şi o pasă decisivă.

Gică Hagi, antrenorul celor de la Farul, a fost dezamăgit de echipa sa şi crede că CFR Cluj a făcut diferenţa la micile detalii.

”În fotbal trebuie să fii pregătit să lupţi, să faci lucrurile cum trebuie. Ne-au depăşit la micile detalii şi a venit această înfrângere, o lecţie importantă pentru noi. Sper ca vestiarul să fi înţeles acest lucru şi să revenim la fotbalul nostru. Felicitări CFR-ului, a arătat ca o echipă puternică, dar prima repriză a fost echilibrată, iar în repriza a doua am făcut noi mici greşeli.

Sunt dezamăgit de toată echipa, nu de un jucător. Când se câştigă, câştigăm cu toţii. La fel şi când pierdem. CFR a făcut ambele faze mai bine decât noi. O să reflectăm, să vedem, preocuparea mea cea mai mare e că echipa nu a făcut jocul normal, prea puţine pase. Am lucrat, am pregătit, dar în teren nu s-a văzut lucrul ăsta.

Dacă am fost cei mai buni, cum să fie greu pentru noi? E greu când nu eşti pregătit! Am fost cei mai buni în tur, dar din noiembrie am scăzut ritmul. Perioada de transferuri mai e deschisă, stăm bine, suntem acoperiţi, dar mai pot fi plecări, veniri. Torje a plecat în Turcia, i-am făcut un bine, câştigă mai mulţi bani. Am renunţat la el pentru că avem jucători care au dat randament mai bun decât el. Ce voiaţi, să-l dau pe Louis Munteanu?”, a transmis Gică Hagi.