Mesaj pentru Horia Tecău Mesaj pentru Horia Tecău
Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie
VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj
Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri
"Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV "Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV
Gabriela Ruse nu a reuşit să treacă de Caroline Garcia în sferturi la Rouen Gabriela Ruse nu a reuşit să treacă de Caroline Garcia în sferturi la Rouen

VIDEO ǀ Girona – Barcelona 0-1! Pedri le-a adus toate cele 3 puncte catalanilor din pasa lui Jordi Alba. Presiune mare pe Real Madrid

Barcelona Publicat pe 28 ian 2023

Girona – Barcelona, meci contând pentru etapa a 19-a din La Liga, transmis în direct de către Prima Sport 1, s-a terminat cu victoria catalanilor, scor 0-1.

Unicul gol al partidei a fost marcat de Pedri în minutul 61, la capătul unei acţiuni colective specifice Barcelonei, din pasa decisivă a lui Jordi Alba.

În urma acestui rezultat, Barcelona adună 47 de puncte în clasament şi îşi securizează prima poziţie. Real Madrid, ocupanta locului 2, are 41 de puncte şi îşi va juca meciul din etapă duminică, de la 22:00, contra lui Real Sociedad, în direct la Prima Sport 1.

Girona rămâne cu 21 de puncte pe locul 12, poziţie pe care riscă să o piardă la finalul acestei runde.

Ştirea iniţială: VIDEO | Girona – Barcelona se vede la Prima Sport 1, sâmbătă, de la 17:15. Programul transmisiunilor din La Liga

Girona – Barcelona, partidă contând pentru etapa a 19-a din La Liga, va fi transmisă în direct de către Prima Sport 1, sâmbătă, începând cu ora 17:15. Meciul poate fi urmărit şi online prin intermediul platformei PrimaPlay.ro.

Catalanii sunt lideri în campionatul Spaniei cu 44 de puncte câştigate, cu trei peste marea rivală, Real Madrid. De cealaltă parte, Girona se clasează pe locul 11, adunând 21 de puncte.