Ultima oră
Adi Mutu, pe punctul de a prelua o echipă naţională: ”Şapte jucători în Anglia, cinci în Franţa” Adi Mutu, pe punctul de a prelua o echipă naţională: ”Şapte jucători în Anglia, cinci în Franţa”
Daniel Popa a dezvăluit cu cine negociază după plecarea de la Metaloglobus: "Dacă nu aveam această operaţie, probabil semnam până acum" Daniel Popa a dezvăluit cu cine negociază după plecarea de la Metaloglobus: "Dacă nu aveam această operaţie, probabil semnam până acum"
Julian Nagelsmann ”a răbufnit” după înfrângerea cu Ecuador: ”Încetaţi să vorbiţi prostii” Julian Nagelsmann ”a răbufnit” după înfrângerea cu Ecuador: ”Încetaţi să vorbiţi prostii”
Afacerea verii! Manchester City face al doilea cel mai scump transfer din istoria Premier League

Afacerea verii! Manchester City face al doilea cel mai scump transfer din istoria Premier League
Inter îi plăteşte lui Real Madrid o sumă uriaşă pentru ”bijuteria” Argentinei Inter îi plăteşte lui Real Madrid o sumă uriaşă pentru ”bijuteria” Argentinei
Simone Tempestini câştigă pentru al cincilea an consecutiv Raliul Clujului Star Lubricants powered by PMA Invest şi îşi asigură titlul naţional pe asfalt Simone Tempestini câştigă pentru al cincilea an consecutiv Raliul Clujului Star Lubricants powered by PMA Invest şi îşi asigură titlul naţional pe asfalt

VIDEO | Gloria Bistriţa, victorie istorică în Champions League! CSM Bucureşti, fără replică

Handbal Publicat de Tudor Moisa pe 7 sep 2024
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38126/21725774/1/cs-gloria-2018-bistrita-nasaud-csm-bucuresti-supercupa-romaniei-femini-24-25-finala-23-08-2024.jpg

Victorie istorică pentru Gloria Bistriţa, în prima etapă din grupele Champions League! Formaţia pregătită de Florentin Pera a trecut de campioana României, CSM Bucureşti, scor 30-26.

Acesta a fost primul meci disptuat de Gloria Bistriţa în Champions League. Mai mult decât atât, victoria din acceastă după masă a fost prima obţinută de Gloria Bistriţa în faţa celor de la CSM Bucureşti. În precedentele 18 partide, campioana României s-a impus de 17 ori, iar o partidă s-a încheiat la egalitate.

De la Gloria Bistriţa, principalele marcatoare ale partidei au fost Kirdiasheva (6 goluri), Mbengue (6 goluri) şi Fujita (6 goluri), iar de la CSM s-au remarcat Omoregie (9 goluri), Arntzen (5 goluri) şi Neagu (4 goluri). Chiar şi în absenţa jucătoarelor Cristina Laslo şi Nicoleta Dincă, Gloria Bistriţa a dominat meciul fără drept de apel şi a condus şi la 7 goluri (24-17, min. 43), în faţa unei echipe CSM Bucureşti de nerecunoscut.

Cele două formaţii au mai avut o confruntare oficială în acest sezon, în 23 august, dar în Supercupa României, câştigată atunci de CSM, cu 28-27.

În cealaltă competiţiei joacă şi vicecampioana Rapid Bucureşti, care va debuta duminică, pe teren propriu, cu Buducnost.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Handbal

Ultimele articole Toate articolele