MM Stoica a spus lucrurilor pe nume după eşecul cu Universitatea Craiova: ”Nu s-a pus problema. Am dominat partida!”

VIDEO | PSG - Borussia Dortmund 0-1! Francezii au avut ratări imense! Nemţii au reuşit miracolul şi sunt prima echipă care ajunge în finala Champions League VIDEO | PSG - Borussia Dortmund 0-1! Francezii au avut ratări imense! Nemţii au reuşit miracolul şi sunt prima echipă care ajunge în finala Champions League
Olimpiada de la Paris din acest an se pregăteşte să facă faţă unei provocări fără precedent în materie de securitate cibernetică Olimpiada de la Paris din acest an se pregăteşte să facă faţă unei provocări fără precedent în materie de securitate cibernetică
”Sper ca Gloria să devină Steluţa 2”. Primarul din Buzău, savuros, după revenirea în Superliga ”Sper ca Gloria să devină Steluţa 2”. Primarul din Buzău, savuros, după revenirea în Superliga
Barcelona are patru jucători pe care îi consideră netransferabili Barcelona are patru jucători pe care îi consideră netransferabili
Impresionează în Superliga, dar nu i se dau şanse să fie la EURO. ”A fost contestat vehement din interior” Impresionează în Superliga, dar nu i se dau şanse să fie la EURO. ”A fost contestat vehement din interior”

VIDEO | Haaland a strălucit din nou. Atacantul Borussiei Dortmund a făcut show cu Schalke 04

Borussia Dortmund Publicat pe 20 feb 2021

Borussia Dortmund a trecut cu 4-0 de Schalke 04, în direct pe Look Sport. Meciul s-a jucat la Gelsenkirchen, iar galbenii l-au rezolvat încă din prima repriză, când au marcat de două ori.

Reuşitele primei părţi au fost semnate de Sancho, minutul 42, şi Haaland, minutul 45. În partea a doua, Borussia Dortmund a mai înscris prin Guerreiro, minutul 60, şi acelaşi Haaland, minutul 79. Ambele echipe au avut probleme importante de lot. Schalke 04 nu a putut conta pe opt jucători, în timp ce Dortmund pe şase.

• Schalke 04: Fahrmann – Becker, Thiaw, Oczipka, Kolasinac – Stambouli – William, Serdar, Boujellab, Harit – Hoppe
  • Dortmund: Hitz – Bauza, Can, Hummels, Guerreriro – Delaney, Dahoud – Reus, Brandt, Sancho – Haaland

Dortmund a urcat pe locul 6 în Bundesliga, având, după 22 de etape, 36 de puncte. Schalke are 9 puncte în 22 de partide şi e ultima în clasament. E fără victorie în campionat de şapte meciuri.

În această etapă, a 22-a, Bayern, liderul campionarului, a pierdut. Are 49 de puncte, iar următoarea clasată, Red Bull Leipzig, are 44 de puncte, dar şi un meci mai puţin. Are şansa să se apropie la două puncte de bavarezi, dacă se va impune în confruntarea de duminică, împotriva celor de la Hertha Berlin, locul 15.