VIDEO | Getafe - Athletic Bilbao 0-2. ”Dubla” lui Inaki Williams a decis partida VIDEO | Getafe - Athletic Bilbao 0-2. ”Dubla” lui Inaki Williams a decis partida
Felix Auger-Aliassime s-a calificat în finala de la Madrid după abandonul lui Jiri Lehecka Felix Auger-Aliassime s-a calificat în finala de la Madrid după abandonul lui Jiri Lehecka
Patronul lui Sepsi critică arbitrajul după partida de la Constanţa: „Clar ca bună ziua!” | VIDEO EXCLUSIV Patronul lui Sepsi critică arbitrajul după partida de la Constanţa: „Clar ca bună ziua!” | VIDEO EXCLUSIV
Merită Farul să joace în cupele europene? Fostul fotbalist din Superliga a dat verdictul: „Ar face mai multe” | EXCLUSIV Merită Farul să joace în cupele europene? Fostul fotbalist din Superliga a dat verdictul: „Ar face mai multe” | EXCLUSIV
Încă un motiv de sărbătoare pentru jucătorii lui Sepsi! Laszlo Dioszegi a intrat în direct şi a făcut anunţul | VIDEO EXCLUSIV Încă un motiv de sărbătoare pentru jucătorii lui Sepsi! Laszlo Dioszegi a intrat în direct şi a făcut anunţul | VIDEO EXCLUSIV
Bernd Storck îl învinge clar pe Gică Hagi. ”Este uimitor!” Bernd Storck îl învinge clar pe Gică Hagi. ”Este uimitor!”

VIDEO | Haaland e de neoprit! 13 goluri în 11 meciuri de Liga Campionilor pentru atacantul norvegian

Champions League Publicat de Andrei Ionascu pe 5 nov 2020

Erling Haaland a revenit după o accidentare şi a înscris două goluri în victoria Borussiei Dortmund în Belgia cu Club Brugge, scor 3-0, în runda a treia din grupa F a Ligii Campionilor. Atacantul norvegian în vârstă de 20 de ani are 13 goluri în doar 11 apariţii în UCL.

Haaland este golgheterul la zi al Ligii Campionilor, sezonul 2020-2021, cu patru reuşite, la egalitate cu Diogo Jota (Liverpool), Alvaro Morata (Juventus) şi Marcus Rashford (Manchester United).

La Bruges, în direct la Look Sport, Thorgan Hazard a deschis scorul în minutul 14. Dortmund a condus cu 3-0 la pauză, după 'dubla' lui Erling Haaland, din minutele 18 şi 32.

Cifrele lui Haaland sunt fabuloase! Atacantul în vârstă de 20 de ani are 25 de goluri în 28 de meciuri pentru Borussia Dortmund, în toate competiţiile.

80 de milioane de euro este cota de piaţă a lui Erling Haaland, potrivit Transfermarkt. Norvegianul a venit la Dortmund în ianuarie 2020.

Borussia Dortmund are şase puncte în grupa F şi este liderul clasamentului, urmată de Lazio (5 puncte) şi Club Brugge (4 puncte).