Presa bască a reacţionat după evoluţiile lui Ianis Hagi la naţională: „În scădere în ultimele luni” Presa bască a reacţionat după evoluţiile lui Ianis Hagi la naţională: „În scădere în ultimele luni”
VIDEO | Grigor Dimitrov îl răpune pe Carlos Alcaraz în sferturile de finală ale turneului de la Miami VIDEO | Grigor Dimitrov îl răpune pe Carlos Alcaraz în sferturile de finală ale turneului de la Miami
Xabi Alonso la Bayern? Preşedintele „bavarezilor” a făcut anunţul Xabi Alonso la Bayern? Preşedintele „bavarezilor” a făcut anunţul
VIDEO | FC Voluntari - FC Hermannstadt, astăzi, de la 17:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro! Sibienii continuă lupta pentru barajul de Conference League VIDEO | FC Voluntari - FC Hermannstadt, astăzi, de la 17:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro! Sibienii continuă lupta pentru barajul de Conference League
VIDEO | Sepsi - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Ardelenii, obligaţi să câştige pentru a se apropia de lider VIDEO | Sepsi - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Ardelenii, obligaţi să câştige pentru a se apropia de lider
Viorel Moldovan s-a săturat şi a ţinut un discurs manifest pentru fotbalistul din Superligă: ”La muncă, copile, la muncă! Trece trenul pe lângă tine!” Viorel Moldovan s-a săturat şi a ţinut un discurs manifest pentru fotbalistul din Superligă: ”La muncă, copile, la muncă! Trece trenul pe lângă tine!”

VIDEO | Harry Kane a devenit al doilea golgeter all-time din Premier League

Premier League Publicat de Daian Cutu pe 6 mai 2023

Atacantul englez al lui Tottenham, Harry Kane, a devenit sâmbătă, după golul marcat în meciul cu echipa Crystal Palace, al doilea golgeter all-time din istoria Premier League, cu 209 goluri reuşite.

Harry Kane (29 de ani) a înscris în minutul 45+1 al partidei dintre Tottenham şi Crystal Palace, cu o lvoitură de cap, din centrarea lui Pedro Porro. A fost al 209-lea gol marcat de Kane în cele 317 partide disputate în Premier League şi cel cu care l-a depăşit pe Wayne Rooney, autorul a 208 goluri. Pe primul loc în clasamentul golgeterilor all-time din Premier League – competiţie creată în anul 1992 – se află Alan Shearer, cu 260 de goluri.

Kane se află la al nouălea sezon consecutiv în care înscrie cel puţin 17 goluri în Premier League.

În clasamentul cumulat al golgeterilor all-time ai campionatului englez (Division One şi Premier League), Harry Kane este pe locul 16, pe primul loc aflându-se Jimmy Greaves, care a înscris 357 de goluri între anii 1957 şi 1971. Greaves a evoluat în cariera sa şi pentru Tottenham.