Bomba momentului în fotbalul italian! Stefano Pioli, direct la o rivală a lui AC Milan Bomba momentului în fotbalul italian! Stefano Pioli, direct la o rivală a lui AC Milan
S-au încheiat negocierile pentru transferul lui Florinel Coman! Detalii de ultimă oră S-au încheiat negocierile pentru transferul lui Florinel Coman! Detalii de ultimă oră
O jucătoare de tenis cu renume şi-a anunţat retragerea din activitate O jucătoare de tenis cu renume şi-a anunţat retragerea din activitate
Nadal, în direct de la 14:00, pe Prima Sport 2! Adversar-surpriză pe zgura de la Roma Nadal, în direct de la 14:00, pe Prima Sport 2! Adversar-surpriză pe zgura de la Roma
Gigi Becali s-a dezlănţuit şi a făcut praf un antrenor din Superliga: „E cumva de talia mea?” Gigi Becali s-a dezlănţuit şi a făcut praf un antrenor din Superliga: „E cumva de talia mea?”
Volei masculin: Antrenorul Sergiu Stancu, încă un an la CSM Arcada Galaţi Volei masculin: Antrenorul Sergiu Stancu, încă un an la CSM Arcada Galaţi

VIDEO | Hermannstadt - Universitatea Craiova 2-1. Sibienii strică seria perfectă a lui Ivaylo Petev

Superliga Publicat de Daian Cutu pe 10 dec 2023

Hermannstadt a învins pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa Universitatea Craiova, într-un meci din etapa a 19-a a Superligii.

Învingătorii au marcat prin Iancu ’51 şi Oroian ’62.

Pentru olteni a înscris Mitriţă, în minutul 53.

VIDEO | Hermannstadt - Universitatea Craiova 2-1 (Iancu 51, Oroian 62 / Mitriţă 52), în direct pe Prima Sport 2. Echipele de start:

• Hermannstadt: Căbuz – Oroian, Găman, Stoica, Butean – Balaure, Murgia, Alhassan, Jipa – Iancu, Paraschiv
  • Universitatea Craiova: Popescu – Bancu, Silva, Creţu, Căpăţînă – Kurtic, Roguljic – Ivan, Mitriţă, Danciu – Koljic

Minutul 90+8: Final de meci! Hermannstadt se impune cu 2-1.

Minutul 62: GOL Hermannstadt! Balaure centrează în careu, mingea este uşor deviată şi ajunge la Oroian, care reia din 10 metri.

Minutul 52: GOL Universitatea Craiova! Koljic face un-doi cu Mitriţa, care pătrunde şi reia fără replică pentru Căbuz.

Minutul 51: GOL Hermannstadt! Spaţiu mare în apărarea Craiovei, Gabi Iancu profită şi reia cu un şut de fineţe. Balonul a fost uşor deviat.

Minutul 46: Paraschiv se trezeşte singur cu Popescu, dar reia peste poartă.

Minutul 45+2: Pauză! Scorul este 0-0.

Minutul 33: Popescu iese rău la o minge din corner, însă Găman nu profită şi trimite peste din câţiva metri.

Minutul 29: Căbuz are o dublă paradă la execuţiile lui Ivan din careu.

Minutul 14: Butean trage de la distanţă în forţă pe directaţia portarului Popescu.

--------------------------------------------

Sibienii nu îşi mai permit să piardă puncte dacă vor să ajungă în play-off. După 18 etape Hermannstadt se află pe locul 7, cu 25 de puncte, la unul singur de Petrolul Ploieşti şi U Cluj.

De cealaltă parte, Universitatea Craiova a profitat de forma slabă a rivalelor la titlu şi a urcat până pe locul trei, la egalitate cu CFR Cluj, echipa de pe poziţia secundă.

În tur s-au impus oltenii. Andrei Ivan a marcat singurul gol al partidei, în minutul 16, din penalti.