Transferul lui Florinel Coman în Qatar, din ce în ce mai criticat: „Acolo te duci când ai 34-35 de ani” Transferul lui Florinel Coman în Qatar, din ce în ce mai criticat: „Acolo te duci când ai 34-35 de ani”
Răzvan Lucescu, mesaj categoric după eliminarea din Conference League: „Nu am fost la nivelul la care trebuia” Răzvan Lucescu, mesaj categoric după eliminarea din Conference League: „Nu am fost la nivelul la care trebuia”
Portarul Nahuel Guzmán a fost suspendat 11 meciuri şi amendat pentru că a îndreptat un laser spre un rival într-un meci din Liga MX Portarul Nahuel Guzmán a fost suspendat 11 meciuri şi amendat pentru că a îndreptat un laser spre un rival într-un meci din Liga MX
ULTIMĂ ORĂ | A fost delegată brigada de arbitri pentru partida Farul - CFR Cluj ULTIMĂ ORĂ | A fost delegată brigada de arbitri pentru partida Farul - CFR Cluj
VIDEO | FC Hermannstadt - FC Botoşani, astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Sibienii pot rămâne lideri în play-out VIDEO | FC Hermannstadt - FC Botoşani, astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Sibienii pot rămâne lideri în play-out
VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Clujenii nu îşi permit paşi greşiţi pentru lupta la locul 2 VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Clujenii nu îşi permit paşi greşiţi pentru lupta la locul 2

VIDEO | Hugo Lloris şi o gafă cum rar se vede la nivel înalt: vicecampionul mondial şi-a marcat un autogol în derby-ul Tottenham - Arsenal

Premier League Publicat pe 15 ian 2023

Hugo Lloris (36 de ani) a comis o gafă incredibilă în startul derby-ului Tottenham - Arsenal, transmis de Prima Sport 1 de la 18:30, şi i-a permis liderului din Premier League să deschidă scorul încă din minutul 14.

Arsenal a început în atac partida de pe terenul marii rivale, Lloris a intervenit decisiv la o mare ocazie a lui Nketiah în minutul şapte, dar, la capătul primului sfert de oră, căpitanul lui Spurs a oferit un moment cum rar se vede la un asemenea nivel. La un atac poziţional, Saka şi-a închis unghiul de centrare, a trimis mingea în faţa porţii în speranţa că un coechipier va apărea şi va marca, dar nici talentatul atacant englez nu-şi putea închipui ce avea să urmeze.

Chiar dacă balonul nu a venit foarte puternic, Lloris a avut un moment de blackout. A încercat să reţină balonul lui Saka, dar s-a făcut de râs şi a trimis mingea în propria poartă, permiţându-i echipei lui Arteta să preia conducerea. Lloris a devenit, astfel, doar al treilea fotbalist din istoria lui Tottenham care îşi marchează un autogol într-un meci cu marea rivală Arsenal.