VIDEO | Hermannstadt - Poli Iaşi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Gol anulat al oaspeţilor pentru offside VIDEO | Hermannstadt - Poli Iaşi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Gol anulat al oaspeţilor pentru offside
Ofertă exotică pentru Alex Băluţă. ”Eram convins că o să merg acolo!” Ofertă exotică pentru Alex Băluţă. ”Eram convins că o să merg acolo!”
Urcare importantă în clasamentul ATP pentru Andrei Rublev, după ce a câştigat la Madrid. Jucătorii români ocupă poziţii modeste Urcare importantă în clasamentul ATP pentru Andrei Rublev, după ce a câştigat la Madrid. Jucătorii români ocupă poziţii modeste
"U", copia fidelă a CFR-ului. Comunicatele atipice emise de cele două rivale "U", copia fidelă a CFR-ului. Comunicatele atipice emise de cele două rivale
Dayro Moreno "rupe norii" şi la 38 de ani! Fostul atacant de la FCSB, aproape să doboare un record spectaculos Dayro Moreno "rupe norii" şi la 38 de ani! Fostul atacant de la FCSB, aproape să doboare un record spectaculos
Brigadă din Polonia la meciul dintre Real Madrid şi Bayern Brigadă din Polonia la meciul dintre Real Madrid şi Bayern

VIDEO | Ianis Hagi a înscris primul gol al sezonului pentru Rangers, apoi s-a accidentat

Stranieri Publicat de Andrei Ionascu pe 31 iul 2021

Ianis Hagi a deschis scorul pentru Glasgow Rangers în meciul de pe teren propriu cu Livingston, în prima etapă a campionatului Scoţiei. Din păcate, mijlocaşul s-a accidentat şi a fost înlocuit în minutul 32.

Ianis Hagi a înscris în minutul 8 pe ‘Ibrox’. În urma unei lovituri libere, Tavernier a centrat, românul a preluat mingea cu stângul, a fentat doi fundaşi, apoi a şutat cu dreptul la colţul scurt.

În minutul 13, Ianis Hagi a fost faultat dur de către Adam Lewis, care a primit cartonaşul galben, pentru o intrare întârziată. Românul a primit îngrijiri medicale şi a revenit pe teren, dar a început să resimtă dureri la gleznă şi a fost înlocuit, în minutul 32, cu Scott Wright.

Deocamdată nu există informaţii privind gravitatea accidentării lui Ianis Hagi.

Ranges a învins-o pe Livingston cu 3-0, după reuşitele lui Wright (78’) şi Roofe (90’).

Ianis Hagi (22 de ani) evoluează pentru campioana Scoţiei din iulie 2020. A reuşit 12 goluri şi 17 pase decisive.

Sursa foto: Twitter Scottish Sun Sport