VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie
VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi
Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV
VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin
VIDEO | Costel Gâlcă se aştepta să aibă meci greu cu CFR. ”Am fost prea respectuoşi cu ei” VIDEO | Costel Gâlcă se aştepta să aibă meci greu cu CFR. ”Am fost prea respectuoşi cu ei”
Adrian Mutu a fost ”făcut praf” de un jucător de la CFR, care şi-a anunţat plecarea. ”Pentru mine nu are caracter” Adrian Mutu a fost ”făcut praf” de un jucător de la CFR, care şi-a anunţat plecarea. ”Pentru mine nu are caracter”

VIDEO | Ianis Hagi a jucat 60 de minute pentru Rangers în amicalul cu Real Madrid, câştigat de scoţieni cu 2-1

Stranieri Publicat de Andrei Ionascu pe 25 iul 2021

Ianis Hagi a jucat până în minutul 60 pentru campioana Scoţiei, Glasgow Rangers, în meciul amical cu Real Madrid, vicecampioana Spania, scor 2-1, pe ‘Ibrox Park’.

Real Madrid a condus cu 1-0 la pauză, după reuşita lui Rodrygo din minutul 8.

În repriza a doua, Sakala (55’) şi Itten (77’) au înscris pentru Rangers. Nacho a fost eliminat de la Real Madrid în minutul 76.

Ianis Hagi a fost înlocuit cu Middleton în minutul 60.

Ianis Hagi a trimis un şut pe poartă în minutul 31, când portarul Lunin a reţinut mingea expediată de către român din lovitură liberă. Ianis a mai pus umărul la o acţiune colectivă în minutul 33, când Lunin a avut două parade la şuturile lui Kent şi Lundstram.

Sursa foto: Twitter Rangers

Ianis Hagi este titular pentru Glasgow Rangers în meciul amical cu Real Madrid, programat de la ora 20:00, pe 'Ibrox Park'.

Ianis Hagi (22 de ani) a mai jucat pentru Rangers şi în meciurile de pregătire cu Partick Thistle (1-0), Arsenal (2-2) şi Brighton (0-0).

Pentru Real Madrid, vicecampioana Spaniei, este primul meci amical al verii.