Fernando Torres a semnat cu prima echipă de seniori în calitate de antrenor Fernando Torres a semnat cu prima echipă de seniori în calitate de antrenor
Belinda Bencic a devenit mamă Belinda Bencic a devenit mamă
VIDEO | Farul - Rapid 0-0, în direct la Prima Sport 1! Gol anulat pentru offside la gazde VIDEO | Farul - Rapid 0-0, în direct la Prima Sport 1! Gol anulat pentru offside la gazde
Surpriza lui Bogdan Lobonţ pentru duelul cu Farul. Un jucător cheie e pe bancă Surpriza lui Bogdan Lobonţ pentru duelul cu Farul. Un jucător cheie e pe bancă
VIDEO | ”U” Cluj - Poli Iaşi 1-0. ”Şepcile roşii” îşi asigură liniştea VIDEO | ”U” Cluj - Poli Iaşi 1-0. ”Şepcile roşii” îşi asigură liniştea
România va întâlni Cehia, în primul meci din grupele europeanului de handbal feminin România va întâlni Cehia, în primul meci din grupele europeanului de handbal feminin

VIDEO ǀ Ianis Hagi a marcat primul său gol pentru Rangers după accidentarea teribilă din ianuarie 2022

Stranieri Publicat pe 21 mai 2023

Ianis Hagi a marcat duminică primul gol său după mai bine de un an pentru Glasgow Rangers, în partida cu Hibernian, din etapa a 36-a a campionatului Scoţiei.

Mijlocaşul dreapta român a fost titular la Glasgow Rangers, în meciul disputat în deplasare, în compania echipei Hibernian Edinburgh.

Rangers a controlat meciul şi a deschis scorul în minutul 32, prin Tavernier. Hagi a înscris pentru 2-0, în minutul 55, iar Cantwell a făcut 3-0 în minutul 86.

Hibernian a redus din diferenţă prin Hanlon, în minutul 90+3.

Ianis Hagi a fost înlocuit în minutul 74. Este primul gol marcat de Hagi pentru Rangers după accidentarea suferită în ianuarie 2022.

În clasament Rangers ocupă locul al doilea, cu 88 de puncte.

Sursa foto: Profimedia