Ultima oră
Petrolul mută la foc automat! „Lupii galbeni” au anunţat al nouălea transfer al verii Petrolul mută la foc automat! „Lupii galbeni” au anunţat al nouălea transfer al verii
Arsenal activează opţiunea de cumpărare pentru Piero Hincapie Arsenal activează opţiunea de cumpărare pentru Piero Hincapie
Întâlnirea care i-a schimbat viaţa lui Edi Iordănescu: ”Am rămas blocat. A fost primul antrenor care mi-a spus asta!” Întâlnirea care i-a schimbat viaţa lui Edi Iordănescu: ”Am rămas blocat. A fost primul antrenor care mi-a spus asta!”
Arbitra Stephanie Frappart, numită de UEFA Refereeing Officer Arbitra Stephanie Frappart, numită de UEFA Refereeing Officer
Curg ofertele pentru Horaţiu Moldovan! Internaţionalul român pare că o va părăsi pe Atletico Madrid, dar poate ajunge la o echipă de Champions League Curg ofertele pentru Horaţiu Moldovan! Internaţionalul român pare că o va părăsi pe Atletico Madrid, dar poate ajunge la o echipă de Champions League
EXCLUSIV | Florin Tănase a decis dacă îşi prelungeşte sau nu contractul cu FCSB EXCLUSIV | Florin Tănase a decis dacă îşi prelungeşte sau nu contractul cu FCSB

VIDEO | Ilie Poenaru a răbufnit la adresa arbitrajului. ”Din păcate astăzi a mai fost implicat cineva”

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 20 aug 2022
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/20826452/1/poenaru.jpg

Rapid Bucureşti a învins, scor 1-0 (1-0), pe UTA Arad, într-un meci contând pentru etapa a şasea din Superligă şi a trecut pe primul loc în clasament.

Unicul gol a venit în minutul 27, când Junior Morais a înscris cu un şut de la distanţă.

În minutul 74 arădenii au rămas în zece jucători după ce Batha a primit al doilea cartonaş galben şi a fost eliminat.

La finalul partidie, Ilie Poenaru a criticat maniera de arbitraj, cu privire la anumite decizii.

 ”Din păcate au o ocazie şi marchează şi noi am avut dar nu marcăm. Acolo s-a făcut diferenţa. Este un rezultat nedrept, nu meritau să câştige. Am avut agresivitate, am fost bine organizaţi. Cred că era echitabil un egal, zic eu.

Dar din păcate astăzi a mai fost implicat cineva, care zicea ca nu voia, cartonaşul galben roşu foarte uşor acordat. nu se dă aşa ceva. Au căzut amândoi şi dar al meu primeşte galben. Este al treilea meci în care ne arbitrează domnul Călin.

De ce!? Nu vreau să dau vina pe el, dar mi-a scos echipa din joc, a fragmentat foarte mult! Nu se rezolvă nimic cu VAR-ul. Au fost lovituri şi coate date pe care Călin nu le-a văzut. Îl înţeleg, dar acolo nu se dă galben niciodată. Haideţi să lăsam să joace, de cine ţie teamă?

Noroc cu VAR, că se mai rezolvă unele lucruri. Îmi pare rău dacă greşesc, sunt foarte supărat, îmi cer scuze eu dacă greşesc. Nu mai comentez, că oricum n-avem voie să vorbim, ne cheamă pe la comisii. Îmi asum, dar şi ei trebuie să analizeze mai mult pentru că există greşeli”,
a spus Poenaru, la finele partidei.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele