LIVE VIDEO | Corvinul - Csikszereda, astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Duel cu miză doar pentru ciucani LIVE VIDEO | Corvinul - Csikszereda, astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Duel cu miză doar pentru ciucani
Gigi Becali îşi poate lua gândul de la Louis Munteanu! Anunţul impresarului: „Ia în calcul” Gigi Becali îşi poate lua gândul de la Louis Munteanu! Anunţul impresarului: „Ia în calcul”
Încep negocierile pentru Valentin Mihăilă! Giovanni Becali a dezvăluit detaliile despre noul contract Încep negocierile pentru Valentin Mihăilă! Giovanni Becali a dezvăluit detaliile despre noul contract
Gauff consideră Jocurile Olimpice de la Paris la acelaşi nivel cu turneele de Grand Slam Gauff consideră Jocurile Olimpice de la Paris la acelaşi nivel cu turneele de Grand Slam
Rapid a emis un comunicat după atacurile la adresa lui Bogdan Lobonţ: „Suntem neplăcut surprinşi” Rapid a emis un comunicat după atacurile la adresa lui Bogdan Lobonţ: „Suntem neplăcut surprinşi”
Fotbalul din Malaysia, în alertă după atacurile deosebit de grave asupra jucătorilor Fotbalul din Malaysia, în alertă după atacurile deosebit de grave asupra jucătorilor

VIDEO | Incidente grave în Ligue 1. Lens - Lille, întrerupt de fani!

Ligue 1 Publicat pe 18 sep 2021

Formaţia Lens a învins, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa OSC Lille, într-un meci din etaşa a şasea a campionatului Franţei, marcat de o întrerupere de 45 de minute din cauza unor incidente.

Golul a fost marcat de Frankowski, în minutul 74.

La pauza partidei au avut loc ciocniri între suporterii celor două echipe şi numeroşi fani au intrat pe teren. Incidentele au dus la o întrerupere de 45 de minute, potrivit Le Figaro.
Partida Saint-Etienne – Bordeaux are loc tot sâmbătă, iar meciurile Nice – Monaco, Angers – Nantes, Clermont Foot – Brest, Reims – Lorient, Troyes – Montpellier, Marseille – Rennes şi PSG – Lyon se vor disputa duminică.